Какво дерби само! Феноменален Икарди съсипа Милан (видео)

Капитанът на Интер Мауро Икарди изигра незабравимо дерби срещу Милан. "Нерадзурите" спечелиха с 3:2 сблъсъка от 8-ия кръг на Серия "А", а аржентинецът се превърна в герой, след като отбеляза и трите гола във вратата на Джанлуиджи Донарума. Последният от тях дойде в 90-ата минута от дузпа. Преди това деветката на "черно-сините" два пъти даде аванс на тима си. Той бе точен в 27-ата минута, а след това и в 63-ата минута, като между двете попадения Сусо се разписа в 56-ата минута. Девет минути преди края Самир Ханданович си отбеляза автогол, като първо изби удар на Джакомо Бонавентура в гредата.

Така Интер записа седми успех и вече има актив от 22 точки
. Играчите на Лучано Спалети са втори зад Наполи (24), като имат невероятната възможност да се изкачат на върха в калчото през другия уикенд при успех, тъй като гостуват на "Сан Паоло".

Интер - Милан@@@Положението на "росонерите" все повече се влошава. Клубът, похарчил над 200 милиона евро през лятото за трансфери, вече е на 10-о място. Футболистите на Винченцо Монтела имат четири поражения и едва 12 точки от началото на сезона.

Интер - Милан 3:2, хеттрик на Икарди@@@Дербито на Милано се игра пред препълнените трибуни на "Сан Сиро", които докараха рекордната печалба от 4,8 милиона евро на "нерадзурите" за мач от калчото.

Преди срещата над 60 000 тифози на "черно-сините" посрещнаха с аплодисменти един от героите на Интер от 2010 година - Естебан Камбиасо, който бе награден от клуба.

Интер - Милан@@@Лучано Спалети загуби в последните часове Жоао Марио, който се разболя. Пред Самир Ханданович в защита действаха Милан Скринар и Жоао Миранда като централни защитници, а Данило Д`Амброзио и Юто Нагатомо бях крайни бранители. Роберто Галярдини и Борха Валеро бяха опорните халфове, а Антонио Кандрева, Иван Перишич и Матиас Весино действаха зад Мауро Икарди.

Интер - Милан@@@Винченцо Монтела заложи на Матео Мусакио, Леонардо Бонучи и Алесио Романьоли в защитата пред Джанлуиджи Донарума. Халфовете в схемата 3-5-2 бяха Франк Кесие, Лукас Билия и Джакомо Бонавентура, Фабио Борини отдясно и Рикардо Родригес отляво, а Сусо и Андре Силва бяха нападателите.

Интер - Милан@@@Спектакълът по трибуните, както винаги, бе на най-високо ниво. "Курва Норд" и "Курва Суд" отново бяха направили страхотни хореографии, които оцветиха секторите зад двете врати преди първия съдийски сигнал.
Посланието на агитката на "нерадзурите" бе на първите два етажа: "Вкарай гол, вкарай го за Норд", докато "росонерите" отговориха с легендарната фраза на най-прочутия римски оратор Марк Тулий Цицерон: "Чрез трудности до звездите".

Интер - Милан@@@В 13-ата минута Антонио Кандрева удари горната греда над Джанлуиджи Донарума с удар от 18 метра. Миранда, Романьоли и Весино получиха жълти картони, а Миранда с глава стреля в аут. В 27-ата минута Кандрева нахлу отдясно и центрира остро, а връхлитащият Икарди бе точен между Бонучи и Мусакио. Това бе негов втори пореден гол в дербито, след като преди това не се бе разписвал нито веднъж във вратата на "росонерите". Голът бе негов седми поред тази кампания.

Интер - Милан@@@Последваха удари на Икарди и Весино, докато "червено-черните" не успяваха да създават положения пред вратата на Ханданович. Словенският вратар все пак трябваше да показва своята класа в 44-ата минута, когато Фабио Борини бе изведен отдясно и стреля силно. Стражът изби, а при добавката Борини стреля лошо с глава в аут, вместо да подаде на Силва, който бе сам.

Интер - Милан@@@На почивката Патрик Кутроне замени Франк Кесие, като Сусо бе изтеглен зад двамата нападатели. Андре Силва удари дясната греда в 49-ата минута, а при добавката Мусакио прати топката в мрежата, но попадението бе правилно отменено, тъй като аржентинецът бе в засада. В 50-ата минута Сусо стреля силно, Ханданович изби в корнер, а секунди по-късно вратарят отново спаси удар на Борини от границата на наказателното поле.

Интер - Милан@@@В 54-ата минута Кутроне също бе близо до изравняване, но стреля встрани от дясната греда, след като засече центриране на Родригес. Малко по-късно натискът на "червено-черните" даде резултат. Сусо бе точен в 56-ата минута с прецизен изстрел от 22 метра, като прати топката в долния десен ъгъл на Ханданович. Това бе негов трети гол в последните три дербита на Милано.

При първата си атака през втората част Интер бе близо до втори гол, но изстрелът на Весино мина встрани от вратата.

Страхотно спасяване на Ханданович спаси "нерадзурите" в 62-ата минута, когато парира удар на Джакомо Бонавентура отблизо. Секунди по-късно Икарди отне топката от Билия, след което намери Иван Перишич. Хърватинът премина през Мусакио и намери оставения сам Икарди, който от воле прониза за втори път Милан буквално в най-добрия момент на "росонерите". Алесио Романьоли стреля над гредата в 71-ата минута. Перишич с глава в 76-ата минута стреля, но Донарума без проблем спаси.

Интер - Милан@@@Пет минути по-късно Борини центрира, а връхлитащият Бонавентура стреля на шпагат. Топката удари дясната греда и Ханданович, след което мина зад голлинията за 2:2. Така Интер за първи път допусна два гола през този сезон.

В 87-ата минута страхотна атака на Весино завърши с удар на Едер, който бе избит в ъглов удар от Родригес. След центрирането от корнер швейцарецът извърши безумно нарушение в наказателното поле срещу Д`Амброзио, а Талявенто посочи бялата точка. Капитанът Икарди, който сбърка през 2016 година при поражението с 0:3, взе топката и хладнокръвно вкара своя първи хеттрик във вратата на Милан - 3:2. 24-годишният голмайстор, който има вече девет попадения в осем мача през тази кампания в калчото, съблече своята фланелка в стил Лионел Меси, като я показа на своите тифози.

Интер - Милан@@@Тифозите на Интер изригнаха и празнуваха едно историческо дерби, което напомни на спечеленото с 3:2 през декември 2005 година, когато Адриано бе точен в 93-ата минута.

Аржентинецът Икарди вече има 91 гола в Серия "А", 80 от тях с екипа на Интер, които отбеляза в 133 мача с екипа на миланския гранд. Той стана първият футболист с хеттрик в дербито на Милано от май 2012 година, когато сънародникът му Диего Милито, който го аплодираше този път от трибуните, вкара три гола във вратата на Кристиян Абиати за победата с 4:2, която пък детронира "росонерите" от трона в Серия "А". Интер - Милан 3:2, хеттрик на Икарди@@@Именно това бе последното дерби дела Мадонина, в което "нерадзурите" вкараха повече от два гола, а интересното е, че през миналия сезон двете дербита завършиха 2:2, като в първото Перишич, а във второто Кристиан Сапата се разписаха в последните секунди. Този път, гол в последната минута пък попречи на дербито да запише за първи път в историята си трето поредно равенство - 2:2.

Интер - Милан@@@"Росонерите" записаха трето поредно поражение в първенството, но този път Милан трябва да съжалява, тъй като през втората част демонстрира, че има потенциал. Проблемът е, че пораженията в трите директни сблъсъка - Лацио (1:4), Рома (0:2) и Интер (2:3) отдалечиха "червено-черните" от мечтаното четвърто място, което дава право на участие в Шампионската лига.

Интер - Милан@@@Успехът бе под номер 78  за Интер от 219  мача в историята между вечните съперници във всички турнири, докато Милан остана със 75 победи, а равенствата са 66. Головата разлика вече е 299 на 296 в полза на "нерадзурите".

Трикратните европейски шампиони имат предимство и в сблъсъците в Серия "А". Този успех бе 70-и за клуба от 189 срещи, "росонерите" са с 62, докато равенствата са 57.

Милан ще търси да се вдигне срещу АЕК (Атина) в четвъртък на "Сан Сиро", когато приема гърците в трети мач от груповата фаза на Лига Европа. Другата неделя пък ще се опита да се върне към победния път в първенството срещу Дженоа на Андрей Гълъбинов.

ИНТЕР - МИЛАН 3:2
1:0 Икарди (27)