Милан удари новак с две дузпи

Отборът на Милан записа втори пореден успех в Серия "А". "Росонерите" надвиха новака СПАЛ 2013 с 2:0 след две дузпи, които бяха реализирани от Рикардо Родригес (26-ата минута) и Франк Кесие (60-ата минута). Двубоят на на "Сан Сиро" бе от 5-ия кръг на калчото, а четвъртият успех в тази кампания на домакините ги изведе на четвърто място с 12 точки. "Червено-черните" вече изостават само са една точка от градския си съперник Интер (13), докато лидерите Наполи (15) и Ювентус (15) продължават да се движат с пълен актив в първенството.

Наставникът Винченцо Монтела направи четири промени от мача срещу Удинезе (2:1), който също бе на "Сан Сиро" преди няколко дни.

Милан премина през СПАЛ@@@Специалистът заложи на схема 3-5-2, като Андре Силва си партнира в атака с Никола Калинич.
Освен португалеца, който смени Сусо, сред титулярите се завърнаха - Кристиан Сапата, Хакан Чалханоглу и Иняцио Абате, които сменят Матео Мусакио, Давиде Калабрия и Джакомо Бонавентура, който бе награден преди мача за първите си 100 двубоя за клуба.

Гостите се завърнаха в Серия "А" след пауза от 49 години. Преди 10 дни пък играха в Милано срещу Интер,
като отстъпиха с 0:2
, а в навечерието на този сбълъсък вярваха, че могат да си тръгнат с поне точка за Ферара
Още в първата минута гостите имаха възможност да изненадат Джанлуиджи Донарума, но реферът свири фаул в атака на Алберто Палоски срещу Леонардо Бонучи. Милан беше по-организиран от срещата с "фриуланите",  като търсеше попадение във вратата на "синьо-белите". Двамата халфове Лукас Билия и Кесие бяха над всички, а Иняцио Абате, Никола Калинич и Андре Силва пробваха рефлекса на Алфред Бенджамин Гомис. Сапата също имаше възможност да открие, но се размина с топката.
45 Милан премина през СПАЛ
В 25-ата минута домакините получиха дузпа. Родригес стреля, Гомес изби, а при добвката Калинич пое топката, но стражът го фаулира. Съдията Росарио Абисо посочи бялата точка, а зад топката застана Родригес. Бившият бранител на Волфсбург бе точен за първото си попадение в Серия "А", голът бе общо втори за него, след като отбеляза първото попадение за сезона срещу Университатя Крайова (
1:0
) в Лига Европа.
Най-интересното до края на първата част бе удар на Силва, който обаче бе спасен на два пъти от Гомис.
В 52-ата минута Бонучи спаси Милан от изравнителен гол, след като изби от голлинията удар с глава на Федерико Матиело, който бе преодолял Донарума. Новакът в калчото започна да вярва в равенството, но в 60-ата минута Милан получи право да изпълни втора дузпа. Кесие бе фаулиран в наказателното поле от Фелипе, след което сам се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар.
Бившият футболист на Аталанта бе точен, а голът е негов втори в тази кампания, след като вкара и на Кротоне (
0:3
) от бялата точка. Организираният тим на Монтела не допусна сериозни положения пред своята врата, а влизането на Сусо, Бонавентура и Мануел Локатели не не оказа достатъчно, за да бъде вкаран трети гол, но въпреки това "росонерите" спечелиха девета победа от официалните си 10 срещи през този сезон между Серия "А" и Лига Европа.
Единственото поражение бе с 1:4
от Лацио на "Олимпико" от третия кръг на първенството.
През уикенда Монтела се завръща срещу един от бившите си тимове - Сампдория, който все още няма поражение за сезона.
Спал записа трето поредна загуба, като от началото на сезона срещу тима са отсъдени четири дузпи, три от тях на "Сан Сиро". Марко Бориело и компания останаха с четири точки.