Икарди и Перишич продължават да дърпат Интер напред (видео+галерия)

Отборът на Интер постигна трети пореден успех в Серия "А". "Нерадзурите" надделяха с 2:0 над СПАЛ в мач от третия кръг на калчото, като се изравниха с Ювентус на върха в класирането. Попаденията отбелязаха звездите в атаката на домакините Мауро Икарди (26-дузпа) и Иван Перишич (86). Поражението бе първо за новаците в елита, които останаха с четири точки.

Близо 60 000 тифози пристигна в неделя на обяд на "Сан Сиро", за да видят първата среща от 49 години между тези два клуба в калчото. Последният сблъсък бе през март 1968 година, като "нерадзурите" имат вече 23 успеха от 33 мача. Отборът от Ферара остана с четири победи в историята си срещу гранда от Милано, а равенствата пък са шест.

Интер - СПАЛ Интер стартира сезона с три победи над Фиорентина (3:0), Рома (3:1) и СПАЛ (2:0), като стори това едва за четвърти път в своята история в ерата на трите точки. Първият път бе в дебютния сезон на Роналдо през сезон 1997/1998, след това през 2002/2003 с Ектор Купер и 2015/2016 с Роберто Манчини. Интересното е, че и в трите случая Интер завършва сред първите четири, което е основната цел през този сезон, за да си гарантира завръщане в Шампионската лига.

Лучано Спалети заложи за първи път от първата минута на левия защитник Далберт. Капитанът Мауро Икарди, който вкара четири гола в първите два мача, търсеше нови попадения, за да зарадва тифозите.

Интер - СПАЛ Първите два опасни удара бяха на Роберто Галярдини, докато Алберто Палоски пропусна за гостите. Той си партнираше в атака с Марко Бориело. В 22-ата минута се стигна до дузпа в полза на "черно-сините". Това отново стана с помощта на "ВАР" (Видео Асистент Рефер), след като реферът Клаудио Гавилучи първо отсъди фаул на границата на наказателното поле на Франческо Викари срещу Жоао Марио. Цялата процедура отне пет минути, но все пак беше взето правилното решение, а Икарди без проблем даде аванс от бялата точка.

Интер - СПАЛ Голът бе негов пети за сезона и общо 83 за клуба, 76 от тях в калчото. Още в следващата атака деветката бе близо до втори гол, но Гомис спаси. При положение, че се бе разписал, аржентинецът щеше да стане първият играч в историята на клуба с по два гола в първите три кръга на Серия "А".

Последва страхотен удар на Антонио Кандрева, който Гомис изби в корнер. Малко преди края на първата част Палоски сам срещу Самир Ханданович изпусна.

Интер - СПАЛ През второто полувреме играчите на Леонардо Семпличи се отвориха да търсят равенството, докато Интер търсеше втори гол. Милан Скриняр с бомбен шут разклати горната греда в 74-ата минута. В 86-ата минута Перишич удвои с фантастичен гол от въздуха. Хърватинът прати неспасяемо топката в горния десен ъгъл от воле. Голът бе втори поред за него и общо  20-и в италианското първенство.

Интер - СПАЛ Другият кръг "нерадзурите" гостуват на Кротоне, докато СПАЛ приема Каляри.