Хандбалният Барселона с втора купа за 7 дни

Мъжкият хандбален тим на Барселона вдигна втори значим трофей в рамките на седмица. Каталунците надиграха Ла Риоха с 31:25 гола и спечелиха Суперкупата на Испания, прибавяйки я към завоюваната само 7 дни по-рано титла от световното клубно първенство.

"Блаугранас" станаха супершампиони на страната за шести пореден и общо 20-ти рекорден път. Като носители на титлата от Лига Асобал, но също така и на Купата на Краля, в неделя вечер каталунците срещнаха финалиста от турнира за купата.

Както и в началото на юни обаче, когато отстъпи с 29:34, Ла Риоха отново не намери начин да се противопостави на най-успешния отбор в европейския клубен хандбал. Барса поведе със 17:11 още след първото полувреме и през втората част поддържаше преднината си.

Това бе 16-та поредна победа за каталунците срещу този съперник. Серията започна още през 2013 година.

В колекцията си Барселона вече има 24 шампионски титли на Испания, 21 Купи на Краля, 9 титли от Шампионската лига, 3 световни клубни титли, 20 Суперкупи на Испания и още десетки трофеи от различни по значимост турнири.

Междувременно

Целие също триумфира

със Суперкупата, но на Словения. В решителния мач шампионите надиграха Марибор с 32:25 гола, грабвайки трофея за четвърта поредна година.

Мач за Суперкупата имаше и в Швейцария, където шампионите от Кадетен (Шафхаузен) не дадоха никакви шансове на Вакер (Тюн), печелейки с 28:21 гола.