Сериозна конкуренция за Лалова-Колио в 1/2-финалната серия

Ивет Лалова-Колио изпълни част от целта си на Световното първенство по лека атлетика в Лондон, след като очаквано се класира за полуфиналите на 200 метра, които започват на 10 август от 21:05 часа българско време. Най-добрата ни спринтьорка е в първата от трите серии, където се намира във внушителна компания.

Вижте тук времената на всички класирали се на полуфиналите на СП по лека атлетика в Лондон.

Ето опонентките на Лалова-Колио в полуфиналната серия:

2-ра пътека: Жустин Палфраман (ЮАР) - 22.84 секунди (върхово постижение за сезона), 22.84 личен рекорд

9. Антоник Страхън (Бахами) - 22.84, 22.32

Излишно е да се подчертава присъствието на действащата световна шампионка Дафне Схипърс в серията на Лалова-Колио, тъй като холандката е фаворит номер 1 за златния медал, особено при положение че победителката в спринта на 100 метра Тори Боуи не участва в дисциплината заради контузията, която получи при падането си след пресичане на финалната линия.

Американката Стивънс се намира в най-добрата форма в кариерата си тази година и поради тази прична ще бъде трудно на Ивет да се пребори за някое от първите две места, които се класират на финала директно. Лалова-Колио обаче може да намери място в последната фаза чрез резултата си, защото освен първите две в трите серии, за финала на 11 август от 23:50 се класират и останалите две най-добри “губещи” имена.

Ето и разпределението на класиралите се атлетки в другите две полуфинални серии: