100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Португалия е първият полуфиналист на Евро 2017

Отборът на Португалия е първият полуфиналист на Европейското първенство по футбол до 19 години в Грузия. Тимът на Елио Соуса победи с 2:1 Чехия в битката за първото място в група "А". На стадион "Давид Петриашвили" в Тбилиси Мисаке Джу даде аванс на иберийците в 35-ата минута, но само пет по-късно Мартин Грейшар изравни.

Двубоят бе равностоен, като всеки един от двата състава можеше да стигне до трите точки. Късметът се усмихна на португалците, които стигнаха на успеха с гол на Руи Педро в 74-ата минута. Нападателят на Порто вкара второто си попадение в турнира, след като засече топката малко преди голлинията. Той донесе и първите три точки на тима си при успеха с 1:0 над Грузия, когато се разписа от дузпа.

В последната минута на мача скамейката и футболистите на чехите изригнаха, след като топката попадна във вратата на Португалия за втори път. Малко по-късно голът бе справедливо отменено за късмет на вратаря Диого Коща, който допусна попадение от 40 метра. Вратарят бе прехвърлен от непряк свободен удар, но никой не игра с топката, което бе причината да не бъде зачетено това попадение. Така иберийците, които отстъпиха с 0:1 от България в мач от първата квалификация за първенството, вече са сред четирите най-добри. Вторият полуфиналист от група "А" ще бъде определен в последната среща между Грузия и Чехия на 8 юли, които имат по три точки след първите два мача, чехите обаче ги задоволя и равен, тъй като са вкарали повече попадения. Швеция пък е аут от турнира след две загуби.

ЧЕХИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 1:2