Невероятно начало за България! Младите лъвове шокираха Португалия (видео+галерия)

Националният отбор на България U19 постигна невероятен успех с 1:0 над Поргугалия в квалификация за Евро 2017 в Грузия. Младите лъвове изиграха перфектен мач на тежкия терен в Сливен и заслужено триумфираха с трите точки. В герой за играчите на Ангел Стойков се превърна Георги Русев, който реализира единственото попадение на стадион "Хаджи Димитър".България (U19) - Португалия (U19) Първата интересна ситуация в двубоя дойде още в 5-ата минута, когато Асен Чандъров намери Тонислав Йорданов, който проби и стреля с десния крак, но опитът му не затрудни стража на гостите. Четири минути по-късно и халфът на Лудогорец Светослав Ковачев опита изстрел от дистанция, но шутът му мина над вратата.

В 20-ата минута падна и първият гол на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен. Младите лъвове наказаха Португалия, след като играчите на Ангел Стойков направиха страхотна атака. Иван Тилев намери Георги Русев, който стреля, топката рикошира и се оплете в мрежата на Луис Максимиано.България (U19) - Португалия (U19) Второто полувреме започна с натиск на гостите. В 54-ата минута Португалия бе близо до гол в мрежата на България, но Даниел Наумов се намеси феноменално, за да запази аванса на тима. В 66-ата минута Гонсало Виера стреля, но пропусна целта.
България (U19) - Португалия (U19) В 70-ата минута играчите на Ангел Стойков бяха близо до втори гол, но резервата Станислав Иванов не успя да се разпише във вратата на Максимиано. Секунди след това, Педро Маркес също опита интересен удар, но опитът му бе блокиран. В 80-ата минута Петър Генчев изведе Георги Русев очи в очи с вратаря на португалците, но младият футболист на испанския Елче пропусна невероятен шанс, след като ударът му бе спасен от талантливия вратар на Португалия. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.България (U19) - Португалия (U19) В следващия мач България излиза срещу състава на Дания, а три дни по-късно, на стадион "Берое" в Стара Загора, играчите на Ангел Стойков ще срещнат Беларус.
България (U19) - Португалия (U19) В първия етап младите лъвове са домакини. Напред продължават първите два тима от всяка от 13-те групи, както и един измежду съставите на трето място с най-добри показатели.

БЪЛГАРИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 1:0