Подмладените Левски и Черно море си вкараха четири гола (видео+галерия)

Отборът на Левски стигна до 2:2 срещу Черно море на стадион "Георги Аспарухов" в среща от последния кръг на Първа лига. Двата тима бяха с много млади играчи от първата минута, като имаше по петима в двете единадесеторки. Именно двама от талантите на "моряците" вкараха попаденията за варненци, които бяха първи за тях в елита. Мартин Костадинов бе точен в 40-ата минута, а 17-годишният Румен Касабов, който дебютира, влизайки като резерва, се разписа в 77-ата минута. Преди това Божидар Краев, който също започна мача на пейката, бе изравнил в 74-ата минута. Страхотен гол на Роман Прохазка пък възстанови равенството в 81-ата минута.

Митичният Сектор "Б" бойкотира срещата, като остана празен през всичките 90 минути, след като тимът загуби с 0:3 от ЦСКА-София преди няколко дни. Домакините играха с екипите за сезон 2017/2018 година, които по-рано днес бяха представени официално.

Левски - Черно море Николай Митов даде почивка на няколко от основните си футболисти, тъй като най-вероятно предстои бараж за класиране в Лига Европа срещу Верея в неделя (б.а. нещо, което ще бъде потвърдено утре, когато от БФС излязат с официално становище). Георги Иванов пък освободи 8 футболисти преди този мач.

"Сините" излязоха с петима свои юноши. Николай Кръстев, Ивайло Найденов, Станислав Иванов, Атанас Кабов и Алекс Боримиров започнаха от първата минута. За последните двама това бе дебют от като титуляри за клуба.

Левски и Черно море не се победиха на "Герена" Легендата на столичани Георги Иванов-Гонзо също заложи на петима юноши на "моряците". Ертан Томбак е пълен дебютант, а освен него титуляри бяха Емил Янчев, Мартин Костадинов, Мартин Минчев и Валентин Йосков.

26-кратните шампиони на България имаха група от едва 16 човека, като на пейката бяха Божидар Митрев, Франсис Нар, Божидар Краев, Антон Огнянов и Деян Иванов. Гостите пък започнаха срещата с Иван Коконов на пейката и още петима юноши, като трима от тях се появиха на терена, а двама бяха дебютанти.

Левски - Черно море Преди срещата играчите на домакините бяха наградени от БФС с бронзовите медали и купа за третото място през сезон 2017/2018.

Първите емоции в мача дойдоха след средата на първата част. В 28-ата минута вратарят Емил Михайлов направи невероятно спасяване, след като Адениджи стреля с глава от пет метра. Стражът демонстрира отличен рефлекс, като изби от голлинията.

Левски - Черно море Варненци поведоха в 40-ата минута. След центриране от корнер Мартин Костадинов отне топката от Станислав Иванов, който тръгна да я изнася. Крайният защитник нахлу в наказателното поле, след което стреля между краката на Ники Кръстев и кълбото влезе в мрежата. Голът е първи за Костадинов в родния елит, след като вече имаше за Купата на България.

Три минути по-късно Станислав Иванов пропусна да изравни отблизо. Младият футболист засече центриране от Бабатунде, но Михайлов отново спаси. Малкото публика по трибуните пък освирка играчи и треньори след края на първата част.

Левски - Черно море Второто полувреме започна с две промени при домакините. Капитанът Веселин Минев и Кабов бяха заменени от Антон Огнянов и Божидар Краев. Ветеранът бе получил удар от играч на гостите.

"Сините" стартираха с пропуск на Адениджи, който бе намерен от Краев, но Михайлов спаси. В 52-ата минута играчът с №12 в Левски проби и намери Прохазка, който се забави, вместо да стреля от 8-9 метра.

Младият нападател Йосков бе заменен от Румен Касабов в 59-ата минута, а секунди след това Боримиров-младши пропусна да изравни, а също така и да вкара своя първи гол за Левски. Крилото излезе очи в очи с Михайлов, но стражът за пореден път изби.

Левски и Черно море не се победиха на "Герена" В 69-ата минута "моряците" можеха да удвоят. Касабов стреля от далеч, Кръстев изби. Топката попада в краката на Филип Хлупик, който от непосредствена близост стреля над вратата. Пет минути по-късно домакините изравниха. Двете резерви на "сините" изработиха попадението. Огнянов центрира, а Краев с глава направи 1:1, вкарвайки своя 10-и гол през тази кампания.

Играчите на Митов тръгнаха да стигат до пълен обрат, но исторически гол на 17-годишният талант Касабов шокира столичани. Той засече центриране по земя на Хлупик, като вкара своя първи гол в Първа лига след едва 18 минути за родния елит.

Левски и Черно море не се победиха на "Герена" Капитанът на Левски след излизането на Минев Прохазка обаче отбеляза фамозен гол за 2:2 в 81-ата минута, когато разстреля Михайлов с удар от около 30 метра. Словакът има вече осем попадения в тази кампания, като е втори голмайстор на тима след Краев, който можеше да се превърне в герой в 84-ата минута. Роденият във Враца талант пропиля отлична възможност. Той не намери празната врата, след като Михайлов вече бе на земята, въпреки че бе в засада, такава не бе маркирана.

Левски и Черно море не се победиха на "Герена" Нар влезе в игра, но Левски не успя да стигне до победата, въпреки че последните пет минути игра с човек по-малко, тъй като капитанът на гостите в тази среща Александър Цветков бе изгонен заради два жълти картона.

Така Левски и Черно море завършиха 2:2 за четвърти път в своята история, когато става въпрос за мач от първенството. Предното равенство с този резултат на "Герена" бе през далечната 1979 година.

Левски и Черно море не се победиха на "Герена"
Двата отбора не бяха завършвали наравно през последните си 14 мача, като последното реми бе 1:1 на 25 август 2013 година, отново на "Георги Аспарухов" и отново треньор на "моряците" бе Георги Иванов.

Левски завърши за 10-и път в своята история с бронзовите медали, като след 36 мача записа 63 точки. 18 победи, девет равенства и девет загуби. Момчетата на Гонзо спряха серията си от шест поредни поражения, завършвайки на шесто място с актив от 47 точки, след като спечелиха 13 мача, осем пъти завършиха наравно и 15 пъти загубиха.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 2:2
0:1 Костадинов (40)
1:1 Краев (74)
1:2 Касабов (77)
2:2 Прохазка (81)