ЦСКА-София отново разпиля Левски (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА-София е вицешампион на България за сезон 2016/2017 година. Това стана ясно, след като "червените" за втори пореден път разпиляха Левски в дербито от Първа лига. Играчите на Стамен Белчев спечелиха с 3:0, но това е най-малкото, с което "сините" се отърваха на стадион "Васил Левски", тъй като цялата среща мина под диктовката на победителите.

Завърналият се в стартовите 11 Давид Симао (1, 82) се превърна в герой, след като вкара два гола от фаул, но вината е повече на Николай Кръстев, отколкото заслугата на самия португалец. Третото попадение бе дело на Густаво Кулма в 67-ата минута, когато той се възползва от избита от синия вратар топка.

ЦСКА-София - Левски ЦСКА-София има актив от 67 точки, докато Левски остана с 62 точки, като кръг преди края официално стана ясно, че ще бъде бронзов медалист. Така "сините" ще трябва да играят бараж за Лига Европа с Верея, за да определят последния участник от България в турнирите.

С днешна дата Лудогорец ще играе в Шампионската лига, ЦСКА-София и Ботев (Пловдив) в Лига Европа, а Левски и Верея ще спорят за последното място, но все още се чака становището на УЕФА за "червените".

Стамен Белчев направи две промени от равенството 1:1 с Лудогорец, като на местата на Патрус Бумал и Рубен Пинто започнаха Давид Симао и Руи Педро.

Треньорът на "сините" Николай Митов също смени двама от своите 11, които стартираха при победата с 1:0 над Дунав (Русе). Амаду Сукуна започна на върха на атаката, като смени Ивайло Найденов, а Давид Яблонски започна на мястото на Димитър Пиргов.

ЦСКА-София - Левски "Червените" поведоха още в 50-ата секунда след поредица от грешки в защитата на "сините". Първо Александър Александров направи много глупав фаул близо до тъчлинията, докато се чудеше какво да прави с топката. Симао изненадващо стреля във вратата от малък ъгъл, топката тупна и матира Николай Кръстев, който има сериозна вина за това попадение.

Интересното е, че преди месец Левски допусна два гола до петата минута при загубата с 0:3, а на 4 март момчетата на Стамен Белчев поведоха в петата минута, но след това загубиха с 1:2 първото дерби за 2017 година.

ЦСКА-София - Левски Следващите минути да края на първата част символичните домакини бяха категорично по-добри, като пропуснаха на няколко пъти да вкарат нови попадения в мрежата на "сините". Божидар Чорбаджийски с глава се размина с гола в 11-ата минута, а секунди по-късно отличен рефлекс на Кръстев спаси Левски от втори гол. Този път Каранга бе оставен непокрит и стреля с глава.
Кръстев трябваше още веднъж да се намесва по-късно, като плонжира и изби.

Бразилецът в атаката на ЦСКА-София бе много активен, като тормозеше защитата в синьо, която за пореден път през този сезон не знаеше какво да прави срещу "червените".  Таранът пропусна още веднъж след грешка на Кръстев да удвои в 37-ата минута.

Бомбичка от Сектор "А" пък падна до Атанас Кабов, който получи лекарска помощ.
ЦСКА-София - Левски Сектор "Б" бе приготвил хореография по случай 103-годишнината на клуба.

Първото полувреме Левски не застраши нито веднъж Китанов. На почивката Антон Огнянов смени Сукуна.

ЦСКА-София - Левски Първото полувреме Левски не застраши нито веднъж Китанов. На почивката Антон Огнянов смени Сукуна. "Сините" се изнесоха малко по-напред, но без да създават опасности.

Положения липсваха до 66-ата минута. Тогава героят от предното дерби Кирил Десподов остана сам срещу вратаря, преодоля го, а след това направи по-трудното, като стреля в аут.
ЦСКА-София - Левски Буквално в следващата минута  Сектор "Г" отново избухна. Каранга се измъкна от защитата и стреля под ъгъл, Кръстев изби, като прати топката в краката на Кулма, който без проблем удвои.

Пет минути по-късно Мехди Бурабия, който бе най-добрият от Левски, нацели горната греда с бомбен удар.

Малко по-късно всичко свърши, когато Симао отново вкара от фаул. Той центрира остро, като никой не игра с топката, Кръстев остана на място, а коженото кълбо се оплете в мрежата му, като влезе в центъра на вратата.

ЦСКА-София - Левски Това вече беше краят за Левски, който цял мач нямаше идея какво да прави. След мача "червените" се радваха бурно със своите фенове, след като си гарантираха второто място и участие в Европа.

Ултрасите на "сините" обаче бяха крайно недоволни, като се опитаха да съблекат Бурабия, Александров и Минев, а стюардите трябваше да се намесват. Всичко това са грозни сцени, които не помагат на футбола ни, но и играчите в синьо трябва да си дадат сметка, че нервите на феновете им отдавна се изчерпаха.

ЦСКА-София - Левски ЦСКА-София остана единственият тим без поражение в плейофите, като има шест победи - две с по 3:0 над Левски и три равенства, докато "сините" имат едва три победи и четири загуби от старта на първата шестица.

Тимът на Белчев заслужено завършва на второ място в тази кампания, като тази пролет три пъти надигра 26-кратните шампиони, с които се конкурираше за среброто. Първият път загуби с 1:2, но последните две срещи направо разпиля "сините", които продължават да бъдат много далеч от истината във всяко едно отношение.

ЦСКА-София - Левски Левски сега ще трябва да спечели срещата с Верея на "Герена", ако не иска да запише поредната черна страница в историята на клуба през последните години.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛЕВСКИ 3:0