Сърбин разнищи Байерн и влезе в историята (видео)

Стефан Йович от Цървена звезда записа името си със златни букви в историята на най-силната европейска клубна надпревара по баскетбол - Евролигата. 25-годишният сръбски национал направи фантастичните 19 асистенции при победата на “звездашите” с 90:79 над Байерн (Мюнхен) и по този начин подобри досегашното най-добро постижение за завършващи подавания в един двубой от турнира - 17. То беше дело на друг баскетболист на белградския гранд - Маркъс Уилямс.

198-сантиметровият гард направи повече асистенции от целия съперников тим, след като всички баскетболисти на баварския клуб успяха да се комбинират за общо 18. В досегашните 24 двубоя, които бе изиграл в Евролигата, Йович бе успявал да направи най-много 9 завършващи паса в един мач.

При победата в Мюнхен той бе изравнил личния си рекорд още на почивката, а след още 10 през второто полувреме свали бившия си съотборник от върха на престижната класация.

Йович пристигна в Цървена звезда през лятото на миналата година и още в дебютния си сезон постигна требъл - титла и купа на Сърбия, както и злато в Адриатическата лига. През 2014 бе част от националния отбор на западната ни съседка, завършил със сребърните медали на Мондиал 2014.