Леброн Джеймс се развихри при откриването на плейофите

Кливланд Кавалиърс победи Вашингтон Уизърдс с 93:86, при откриването на тазгодишните плейофи в НБА, в собствената си “Quicken Loans Arena” в Кливланд, Охайо. По този начин “Кавалерите” поведоха в серията от първия кръг. Следващата среща между двата отбора е в понеделник отново в Кливланд.

Леброн Джеймс отново бе най-добър за своя отбор, регистрирайки 32 точки, 6 борби и 4 асистенции. Зидрунас Илгаускас наниза 22 точки и овладя 11 борби, а Делонте Уест добави 16 точки и 5 асистенции. Гилбърт Аринас се отличи за Уизърдс с 24 точки и 3 асистенции, Антуон Джеймисън записа “дабъл-дабъл” от 23 точки и 19 борби, а Брендън Хейууд завърши с 15 точки и 10 борби.

Баскетболистите на Кавалиърс започнаха по-добре срещата, повеждайки с 9:2, но постепенно гостите обърнаха резултата. Джилбърт Аринас, влеизайки като резерва, реализира феноменална тройка със сирената, даваща край на първата четвърт, с която “Вълшебниците” поведоха с 24:19.

Аринас продължи да се представя невероятно и след нови две тройки даде аванс от 11 точки на своя тим, при 30:19. До края на полувремето обаче, домакините поеха инициативата и с тройка на Делонте Уест 5 секунди преди почивката намали на 46:45. Леброн Джеймс и Брендън Хейууд се сблъскаха, след което последва грозна сцена и в крайна сметка освен Хейууд и Джеймс, Антуон Джеймисън също получи техническо нарушение.

В началото на второто полувреме двубоят продължи да бъде много оспорван, но благодарение на отлични отигравания на Леброн Джеймс, Кливланд излезе напред в резултата, при 59:54. До края на третата част обаче, Антуон Джеймисън и Гилбърт Аринас обърнаха до 69:65 в полза на Уизърдс.

В началото на заключителните 12 минути двата отбора си размениха водачеството няколко пъти, като в крайна сметка след два поредни коша на Джеймс Кавалиърс водеха с 88:84, 55 секунди преди края на срещата. До финалната сирена баскетболистите на Вашингтон успяха да отбележат само един кош, докато Делонте Уест наниза 3 наказателни удара и оформи крайното 93:86.