Игуаин нокаутира Торо (видео+галерия)

Аржентинската звезда на Ювентус Гонсало Игуаин влезе в историята на "Дерби дела Моле" още с първото си участие. Таранът донесе победата с 3:1 на "бианконерите" срещу Торино в мач от 16-ия кръг на Серия "А". Това се случи след обрат на стадион "Олимпико Гранде Торино". Бившият нападател на Реал (Мадрид) реши битката с попадения в 28-ата и 82-ата минути, а резервата Миралем Пянич се разписа в 91-ата минута. Преди това Андреа Белоти взриви препълнените трибуни с гол в 16-ата минута за 1:0, но това не се оказа достатъчно.

Старата госпожа продължава да лети напред след 13-та си победа с актив от 39 точки. Торо допусна първо поражение пред своите тифози този сезон, като тимът остана с 25 точки.

Двамата треньори Синиша Михайлович и Масимилиано Алегри заложиха на схемите 4-3-3. Атаката на "биковете" бе водена от Андреа Белоти, Адем Лялич и Яго Фалке. Гонсало Игуаин, Марио Манджукич и Хуан Куадрадо бяха футболистите в атака на шампионите. Изненадващо Пянич бе оставен на пейката.

Торино - Ювентус Срещата започна при страхотна атмосфера по трибуните, като тифозите на "тъмночервените" бяха подготвили огромна хореография.

Домакините правят отличен сезон и вярваха, че могат да измъкнат нещо от категоричния фаворит. Английският вратар Джо Харт показа добър рефлекс в 14-ата минута. При първата си хубава атака домакините поведоха. Това стана в 16-ата минута, когато звездата на Торо Белоти прати публиката в екстаз, след като с красив гол с глава даде аванс на домакините. Даниеле Базели проби отдясно, след което центрира майсторски от аутлинията, а Белоти изпревари Стефан Лихщтайнер и с глава вкара своя 11-и гол за сезона в калчото. Той се разписа във второ поредно дерби, след като бе точен от дузпа през април при загубата с 1:4. 22-годишният нападател отново направи много силен мач, като не спря да се бори през всичките 90 минути срещу Джорджо Киелини и Даниеле Ругани.

Торино - Ювентус "Бианконерите" изравниха в 28-ата минута, когато Куадрадо подаде на Мандужикич, а хърватинът с пета изведе Игуаин очи в очи с Харт, а деветката на шампионите прати топката в мрежата с диагонален изстрел. Голът бе първи за него в първенството от 29 октомври, когато донесе победата срещу Наполи с 2:1.

Торино - Ювентус Двата тима не спряха да се борят, като се хвърляха за всяка топка. Положения обаче липсваха. Второто полувреме започна с лек натиск на Юве, но положенията бяха пред Джанлуиджи Буфон. Удар на Бенаси бе избит пред голлинията от Манджукич в 60-ата минута, а в 73-ата минута Ляич бе на милиметри от това да даде нов аванс на "биковете". Между двете положения домакините пропуснаха отлична възможност на контраатака, когато Киелини първо сбърка, но след това поправи грешката си.

В 81-ата минута Пянич влезе в игра, след като преди това Пауло Дибала също се появи на терена. Михайлович в рамките на 100 секунди направи три смени в 82-ата минута и това се оказа решаващо.

Торино - Ювентус Докато играчите на Торо се организират, Игуаин показа високата си класа, като с хубав удар донесе пълен обрат. Това се случи в 84-ата минута, когато той се обърна със защитник на гърба и прати топката в мрежата на Харт със силен изстрел. Попадението бе негово девето през този сезон в първенството и шесто срещу Торо в седем срещи от калчото. Освен това голмайсторът на Серия "А" за миналия сезон за 19-и път вкарва два гола в един мач, като също така има и три хеттрика на Апенините.

Торино - Ювентус Последните минути Игуаин бе на път да влезе в историята на дербито с хеттрик в дебюта си, но първо стреля над гредата, а при втория опит Харт спаси. Той парира и удар на Пянич след подаване на Дибала, но при добавката босненецът вкара своя пети гол за сезона, като оформи крайното 3:1 за Ювентус преди срещата с Рома в битката за Скудетото другата седмица.

Торино - Ювентус Торо остана с една победа в последните 21 мача срещу Ювентус, който пък има 16 победи и четири равенства. Успехът бе 67-и в дербито на Торино за шампионите от 143 срещи. Торино остана с 35 победи, а равенствата са 41.