Юве разпиля Торо с класата на Погба (видео)

Отборът на Ювентус разби с 4:1 като гост Торино в дербито от 30-ия кръг на Серия "А" и продължава да лети към пета поредна титла на Италия. Наставникът Масимилиано Алегри си пожела рекорд за Джанлуиджи Буфон и три точки за тима си, които ще се окажат решаващи за Скудетето, и неговите играчи го зарадваха. Капитанът имаше нужда от пет минути, за да мине постижението от 929 минути на Себастиано Роси, като той запази вратата си суха 48 и вече държи рекорда 974 минути последователни минути със суха мрежа.

Феноменалните качества на Пол Погба пък се оказаха решаващи за победата. Френският халф отбеляза страхотен гол от фаул в 33-ата минута, който е негов втори срещу Торо през тази година след този за Купата на Италия. Другата звезда на тима Пауло Дибала напусна секунди преди това принудително. На негово място влезе Алваро Мората, който показа отново отлична форма и вкара два гола в ключов период, когато Торо търсеше равенство. Преди това Сами Кедира удвои след самостоятелен пробив в 42-ата минута, но Белоти от дузпа върна надеждата в 48-ата минута. Десет по-късно Макси Лопес прати топката зад Буфон, но реферът отсъди съмнителна засада и попадението не бе зачетено. Това се оказа решаващо, тъй като Мората след фантастично подаване на Погба вкара в 62-ата минута. Ругани спаси вратата на Буфон от нов гол в 73-ата минута, а в 77-ата минута Погба стреля лошо, но топката намери Мората, който без проблем довърши домакините. Испанецът можеше да вкара и хеттрик в края, но пропусна очи в очи с Педели. Три минути преди края Сами Кедира бе изгонен за реплики срещу съдията Никола Рицоли.

Ювентус вече има шест точки преднина след четвърта поредна победа и 19-та в последните 20 мача. "Бианконерите" са с актив от 70 точки, докато Торино остана на 13-то с 33 точки.