Левски този път излъга Гонзо (видео+галерия)

Отборът на Левски този път надви Черно море на Георги Иванов-Гонзо. "Сините" спечелиха трудно с 1:0 в мач от 13-ия кръг на Първа професионална лига и взеха частичен реванш за отпадането преди седмица за Купата на България отново на "Георги Аспарухов" с 2:3. В герой за столичани се превърна Роман Прохазка, който бе точен в 22-ата минута. Успехът е първи за столичани под ръководството на Елин Топузаков, който след смяната на Люпко Петрович отстъпи на "моряците" и завърши наравно с Ботев (Пловдив) в миналия кръг.

Победата е под номер девет за 26-кратните шампиони в първенството, които остават без загуба в шампионата. "Сините" вече имат 31 точки, което им дава преднина от три точки пред Лудогорец, който има два мача по-малко. Шампионите приемат ЦСКА-София в Разград в този кръг.

Варненци спряха серията си от четири поредни победи в първенството и общо от седем мача без поражение. Интересното е, че предната загуба отново бе в София на "Българска армия" и отново с 0:1 на 18 септември.

Левски - Черно море 1:0 Топчо направи само една промяна от мача с "канарчетата". Националът Александър Александров смени Сържан Лукин. Боян Йоргачевич бе на вратата, а Сашо Александров, Александър Александров, Пиргов и Минев в защита. Краев и Де Ноойер бяха опорни халфове, Прохазка и Нар по двете крила, докато Аниете действаше зад Адениджи.

В същото време Гонзо нямаше някакви сериозни проблеми в състава си, като пусна същите 11, които донесоха историческата победа за Купата на "моряците" миналата седмица на "Герена".
Коварж бе на вратата, а пред него в отбрана действаха Михаил Венков, Пламен Николов, Станчев и Сукуп. Героят от предната среща Александър Цветков и Паланков играха дефанзивни полузащитници, а Георги Илиев бе пред тях. Коконов и Секо оперираха по крилата, а на върха на атаката стартира Бакари.

Преди срещата Веско Минев бе награден за неговите първи 200 мача с екипа на столичани.
Левски - Черно море 1:0 Срещата започна доста открито, като гостите имаха своите шансове, но Коканов, Бакари и най-вече Секо пропуснаха. Йоргачевич парира последния в 12-ата минута. Левски отвърна в същото време с удари на Нар и Краев, а в 22-ата минута Прохазка изправи малкото публика по трибуните на крака.

Словакът овладя центрирана от корнер топка в малкото наказателното поле, след което се освободи от Тодор Паланков и с плътен изстрел вкара своя четвърти гол за сезона и втори поред.
До края на първата част удар на Краев след рикошет мина на сантиметри от вратата на Коварж. Чехът един път дори излезе неубедително, но Прохазка пропусна да накаже грешката му.

Левски - Черно море 1:0 Втората част двубоят бе коренно различен. Домакините искаха победата на всяка цена, докато гостите имаха самочувствие от успеха си преди седмица и търсеха равенството. Острите сблъсъци зачестиха, а жълтите картони заваляха. След атака на Адениджи, Краев стреля, но Венков изби малко пред голлинията.

Левски - Черно море 1:0 Най-добрата възможност за "моряците" бе пропусната в 63-ата минута, когато Георги Илиев центрира, Бакари изпревари Йоргачевич и от няколко метра разклати горната греда с глава.

Адениджи пропусна отличен шанс, а Пламен Николов искаше фаул срещу себе си след удар на нигериеца в 68-ата минута.  Останалите минути чисти положения липсваха, но жълти картони - не. Срещата завърши с осем жълти картони, но с важна победа за Левски.
Левски - Черно море 1:0
Черно море остана без победа срещу "сините" в столицата за първенство от 58 години, като в този период записа 41-а загуба от 49 мача.

Левски - Черно море 1:0 "Сините" пък записаха седми пореден мач пред своите фенове този сезон без допуснат гол, а в тях записват шеста поредна победа. Освен това за първенство вече са в серия от седем поредни победи срещу "моряците", които изиграха по-добър мач от този за Купата, когато победиха, но днес загубиха. Столичани пък се измъчиха доста, но се върнаха към победния път в първенството и след изиграването на мачове срещу всички съперници са лидери без загуба.

Левски - Черно море 1:0 След паузата заради националните отбори Левски гостува на Монтана - единственият отбор, който си тръгна с точка от "Герена" тази есен. Момчетата на Гонзо пък посрещат Пирин.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Прохазка (22)