Марек загуби от германци на Готя Къп, но продължава на елиминациите

Отборът на Марек загуби третия си мач от Група 5 при 13-годишните на най-големия юношески турнир в света - Готя Къп. Дупнчани бяха победени с 0:2 от германския Виешард и по този начин финишират на трето място в груповата фаза с три точки. При това положение Марек ще играе в Плейоф Б на елиминациите. Утре тимът среща шотландския Къри Стар от 11:50 часа. При победа нашите момчета ще играят втори мач следобед.

Марек загуби от германци на Готя Къп

Днес българите показаха добра игра през първото полувреме и имаха няколко чисти положения за гол, но не съумяха да ги реализират. Германците за сметка на това успяха да поведат в резултата с хубав далечен удар от 25 метра. През втората част темпото на игра спадна, от което се възползва Виешард и в средата на частта те стигнаха до втори гол след разбъркване в наказателното поле.

Така Марек приключи груповата фаза с една победа и две загуби. Дупничани надиграха шведския Хюисе с 2:1 вчера, а в първия си мач записаха поражение от френския Сен Клуд с 2:3.