Очаквайте в 15:30 : Турнир на талантите U14 : Зона София - Зона Пловдив

Марек с отлична игра и победа над шведи на Готя Къп (видео+галерия)

Децата на Марек победиха шведския Хюисе във втория си мач от Готя Къп в Гьотеборг. Набор 2002 на дупничани показа много добра игра и стигна до успех с 2:1 над представителя на домакините в Група 5 на своята възрастова група.

Марек победи шведи на Готя Къп

Резултатът бе открит от българчетата в средата на първото полувреме, когато Юлиян Владимиров простреля вратаря на шведите с мощен удар от границата на наказателното поле. В началото на втората част Хюисе стигнаха до изравнителен гол след неразбирателство в българската защита. Въпреки това Марек запази хладнокръвие и почти веднага стигна до нова преднина. Мартин Доганджийски се разписа също с далечен удар. До края на мача българите можеха да стигнат и до трети гол, но страхотен удар на Венци Георгиев се удари в горната греда и излезе в аут.

Така Марек се реваншира за вчерашната си загуба с 2:3 от френския Сен Клуд. Днес французите записаха поражение от германския Виешард с 0:5, което праща Марек на второ място във временното класиране с актив от три точки. Лидер са германците с четири, докато французите са с еднакъв брой точки с нашите момчета, но имат по-лоша голова разлика. На дъното са шведите с една. Утре Марек излиза в решителния за класиране мач с Виешард.