Младият Левски с нов успех, Курдов отново бележи (видео+галерия)

Подмладеният изцяло тим на Левски постигна втори успех това лято. "Сините" надвиха с 2:1 Монтана във втората си контрола в Самоков. Атанас Курдов вкара от дузпа в 45-ата минута, което е негов втори гол от два мача. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Сашо Александров. Здравко Лазаров изравни в 73-ата минута, а Илия Димитров в 80-ата минута донесе победата на столичани. Двубоят се игра пред погледа на тримата нови собственици на 26-кратните шампиони - Иво Тонев, Александър Ангелов и Николай Иванов, който за първи път се появява публично. Интересното е, че в първата проверка - срещу Септември (Симитли) нито един от тях не бе на трибуните.

Левски победи Монтана с 2:1 в контрола
Наставникът Стойчо Стоев продължава да има проблеми със състава, като днес заложи на двама 17-годишни футболисти сред титулярите - Лионел Матадос (септември 1997) и Георги Янев (1998). Веселин Минев, Божидар Краев, Аймен Белаид, Мигел Бедоя, Борислав Цонев, Денис Махмудов и Джереми де Ноойер пропуснаха срещата по различни причини.

Левски победи Монтана с 2:1 в контрола Най-чистото положение през първата част бе в 33-ата минута, когато Курдов извезе Янев срещу Ивайло Василев. Младокът се опита да прехвърли бившия страж на Левски, който обаче спаси. Йоргачевич трябваше да се намесва при няколко центрирания, но точни и опасни удари във вратата на столичани липсваха. Секунди преди първата края на първата част Александров бе фаулиран в наказателното поле и Тасков посочи бялата точка. Курдов бе точен и даде преднина на Левски.

На почивката Йоргачевич, Янев и Мисяк, който получи травма напуснаха, а се появи Любенов, Аличков и Найденов.

Левски победи Монтана с 2:1 в контрола Монтана също направи промени. Именно влезлия Иван Минчев отправи опасен удар, който мина встрани от вратата. Послеваха удари отдалеч към двете врати, а в 70-ата минута Роман Прохазка пропусна да направи 2:0. Резервният вратар Иванов се подхлъзна извън наказателното поле, но халфът от Словакия от 22 метра стреля в аут вместо в празната врата. Три минути по-късно Здравко Лазаров, който се появи на почивката преодоля Диян Иванов и сам срещу Любенов направи 1:1.

Левски победи Монтана с 2:1 в контрола Монтана пропусна отлична възможност за втори гол три минути по-късно. В 80-ата обаче Иван Михов сбърка, когато се опита да върне топката назад. Илия Димитров бе много съобразителен, пресече кълбото, след което преодоля Иванов и вкара 2:1 за "сините".
Лазаров и компания създадоха две опасности за 2:2, но Александров блокира топката и така Левски постигна втори успех. Следващият спаринг на тима е на "Герена" срещу Волга тази събота.

ЛЕВСКИ - МОНТАНА 2:1
1:0 Курдов (45-д)
1:1 Лазаров (73)
2:1 Димитров (80)