На този ден Германия взе четвърта световна титла

На този ден, 13 юли, 2014 година в Рио де Жанейро Германия стана световен шампион за четвърти път в своята история. Финалът на "Маракана" срещу Аржентина беше спечелен с 1:0 след продължение.
Единственото попадение бе дело на резервата Марио Гьотце в 113-ата минута. Това носи безкрайна радост на германците, които изравняват Италия по титли, и също толкова мъка за Лионел Меси и всички останали от състава на "гаучосите", които загубиха трети финал в своята история и останаха със сребърните медали.
Интересното е, че това е рекорден трети финал между тези два отбора след Мондиал`86 и Мондиал`90, като Бундестима има предимство с 2:1 победи.