Магуайър изравни постижение на Фърдинанд

Защитникът на Лестър Хари Магуайър изведе Англия с 1:0 напред в резултата срещу Швеция в четвъртфиналния сблъсък в Самара на Световното първенство в Русия. Бранителят се извиси след центриране от корнер и разстреля стража на шведите Робин Олсен с глава в 30-ата минута.
s
Това е първо попадение на Магуайър с националната фланелка, като с него той става четвъртият футболист на “трите лъва”, който бележи дебютния си гол за Англия именно на Световно първенство.

Първият такъв е и изключително известен и помнен с топлина в сърцето от страна на англичаните - знаменитият Алън Мюлъри бележи по великолепен начин срещу Западна Германия на четвъртфиналите на Мондиал 1970. Той дава аванс на англичаните, които повеждат и с 2:0, но впоследствие допускат пълен обрат до 2:3.

Дейвид Плат, който е вторият футболист с такъв голов дебют, също вкарва паметен гол за Англия - той е точен с глава след центриране от пряк свободен удар на Пол Гаскойн за 2:1 в 120-ата минута на осминафиналите срещу Белгия на Мондиал 1990.

Рио Фърдинанд откри головата си сметка за Англия на елиминациите на Мондиал - този през 2002, когато се разписва за 1:0 срещу Дания на осминафиналите, а впоследствие “трите лъва” печелят с 3:0.