Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

24 години от великата победа над Мексико

На тази дата преди 24 години България за първи път в своята история се класира на четвъртфинал на световно първенство. Пеневата чета надви с 4:2 след изпълнение на дузпи Мексико пред над 71 000 зрители на “Джайънтс Стейдиъм”. Редовното време завърши 1:1, след като Христо Стоичков дава аванс на "лъвовете" в 6-ата минута, а Гарсия Аспе изравнява в 18-ата минута от спорна дузпа. Емил Кременлиев получа още по-спорен червен картон в 50-тата минута, докато Луис Гарсия е изгонен в 57-ата минута.
Герой за родните национали става капитанът Борислав Михайлов, който хваща две дузпи на мексиканците. Красимир Балъков пропуска първата дузпа, но Бончо Генчев, Даниел Боримиров и Йордан Лечков са безгрешни. Гарсия Аспе, Бернал и Родригес пропускат за Мексико, докато Суарес вкарва последното изпълнение, но въпреки това България си връща за загубата осем години по-рано на същата фаза от този противник.

Интересното е, че този мач влиза в историята като първата среща, в която "лъвовоте" стигат до дузпи на Мондиал, а също така и с куриозния факт, че вратата на Мексико е сменена през първото полувреме, тъй като се чупи.