Два от 8-те най-добри отбора в света бяха в група с България

Два от осемте най-добри отбора на Мондиал 2018 година бяха в група с България по пътя към Световното първенство. Става въпрос за Франция и Швеция, които завършиха на първо и второ място в група "А" от зона Европа. "Лъвовете", които финишираха на четвърто място в групата, победиха скандинавците с 3:2 на стадион "Васил Левски", но тази победа, както и тази срещу Холандия (2:0), не се оказаха достатъчни на селекцията на Петър Хубчев да стигне до бараж. Както е известно, първият се класираше директно, а шведите, които изпревариха "лалетата" за второто място, изхвърлиха Италия на баража, а в групите на световното и първенеца Германия.

Десет дни преди края на Мондиала в Русия бившите съперници на "лъвовете" са на крача от класиране в топ четири на планетата. Националният отбор на България вече 20 години не е бил част от световни футболни финали, след като преди това имаше седем участие в предните десет планетарни форума.

158 Швеция - Швейцария

Интересното е, че и "петлите" и "тре кронур" завършиха на първо място в групите си в Русия, а след това отстраниха Аржентина и Швейцария на осминафиналите.

124 Франция - Аржентина 4:3