Бразилия уби мечтите на Сърбия (видео + галерия)

Отборът на Бразилия продължава на 1/8-финалите на Световното първенство след победа с 2:0 над Сърбия в мач от група Е, игран на стадион “Спартак” в Москва. Паулиньо (35) и Тиаго Силва (68) отбелязаха за Селесао. С успеха южноамериканците се класираха на първото място в групата и ги чака сблъсък с Мексико.
Селекционерът на Селесао Тите беше обявил състава ден по-рано и нямаше изненади. Габриел Жезус поведе нападението, подкрепян от Вилиан и Неймар по двете крила. Филипе Коутиньо отново пое функции в средата на терена.
mСърбите заложиха на 4-2-3-1 с Александър Митрович в атака. Офанзивното трио беше оформено от Душан Тадич, Адам Ляич и Филип Костич.
Двубоят започна във вихрено темпо. Още във втората минута Неймар се стрелна към наказателното поле. Въпреки явната засада страничният рефер дълго време държа флага долу, но все пак регистрира засадата, макар и след края на головата ситуация.
В десетата минута Марсело беше сменен заради контузия и на негово място се появи Филипе Луиш. Това сякаш се отрази на устрема на "златистите" и акциите на южноамериканците в повечето случаи приключваха доста рано.
Балканският тим играеше със самочувствие и също често владееше топката в полето на своя съперник. В 19-ата Паулиньо се включи отдясно, но спечели само корнер. Неймар създаде първата добра възможност пред вратата на Стойкович. Той получи топката от Габриел Жезус и най-скъпият футболист в света потърси далечния ъгъл от трудна ситуация - вратарят внимаваше и изби.
В 29-ата Габриел се измъкна от засадата, нахлу в наказателното поле, финтира добре защитник, но след това не намери добро продължение, след као се подвоуми дали да шутира, или да подава към Неймар. В 34-ата Митрович получи добра топка от Тадич в наказателното поле. Опитът за задна ножица на номер 9 беше неуспешен и кълбото премина над гредата.
В 35-ата вълшебникът Коутиньо изпъкна с брилянтна асистенция. Той хвърли вертикално подаване между двамата централни защитници и изведе безупречно Паулиньо, който мъдро само чукна топката и прехвърли вратаря - 0:1. В 39-ата Милинкович-Савич се позиционира в наказателното поле и скочи за висока топка на опасна позиция. В крайна сметка беше блокиран и спечели само корнер.
В първата добавена минута на първото полувреме Неймар отправи много красив фалцов удар, търсейки далечния горен ъгъл. Топката прелетя в близост до сглобката, но излезе безопасно в аут. Като цяло момчетата на Тите успяха да вземат голов аванс, въпреки че създадоха много малко голови положения.
В 53-ата минута сърбите организираха чудесна акция на скорост - трима срещу трима. Пасът назад към Ляич обаче не беше добър и капитанът на бразилците днес Жоао Миранда се намеси. В 56-ата Коутиньо отново създаде голова възможност за петкратните световни шампиони, извеждайки Неймар. Ней предпочете да стреля и прати кълбото в краката на вратаря Стойкович.
В 61-ата Алисон не се намеси убедително и подари топката на Митрович. Сръбският нападател стреля с глава, но уцели краката на Тиаго Силва, който беше заел добра позиция.Минута по-късно Тадич центрира коварно и за малко топката не попадна директно в далечния ъгъл. В тези минути защитата на Бразилия се пропукваше и само липсата на точен удар проваляше усилията на сърбите.
В 65-ата Митрович скочи достатъчно високо и стреля с глава, но за негов малшанс в ръцете на Алисон. Вратарят "захлупи" топката на голлинията. Бразилците се измъкнаха сухи от тежката ситуация и нанесоха втори удар. В 68-ата Неймар центрира от корнер, а Тиаго Силва отбеляза с глава на първа греда - 0:2. Преди изпълнението на защитника Митрович противодейства на Жоао Миранда и ако имаше нарушение, то е на бранителя.
В 71-ата Филипие Луиш стреля силно от 24 метра и затрудни сериозно вратаря, който все пак изби встрани. След втория гол гардът на сърбите падна. Тите реши да съхрани силите на Коутиньо и му спести последните десетина минути от двубоя. До края интригата беше дали Неймар ще се разпише. Той имаше няколко възможности, но не успя да нанесе голов удар.
Бразилия ще играе с Мексико на 1/8-финал, като мачът е насрочен за 2 юли (понеделник) от 17,00 часа в Самара.