Сензация! Германия се провали с гръм и трясък! Южна Корея шокира Бундестима (видео + галерия)

Световният шампион Германия е аут от Мондиал 2018! Футболистите на Йоахим Льов претърпяха сензационно поражение с 0:2 от Южна Корея в последния си мач в Група "F" на Световното първенство в Русия. И двете попадения бяха реализирани в добавеното време - в 93-ата Йонг-Гвон Ким бе точен за 1:0, а в 96-ата Сон Хюн-Мин оформи крайния резултат. Германците се нуждаеха от победа, но така и не успяха да преодолеят вратаря на Южна Корея Йо Хюнвоо. Шампионите от Мондиал 2014 останаха на последното четвърто място в групата с 3 точки. С толкова е и Южна Корея на третата позиция, а първите две места заеха съответно Швеция и Мексико. Скандинавците днес сразиха "ацтеките" с 3:0.

Действията очаквано се развиваха в половината на корейците, но в началните минути играчите на Йоахим льов не успяваха да застрашат вратата на Йо Хюнвоо.
В 20-ата минута обаче имаше голяма опасност за вратата на Германия. Стражът Мануел Нойер не се намеси добре след изстрел от фаул, но успя бързо да поправи грешката си и да избие в корнер миг преди южнокорейски футболист да направи добавка.
Пред корейците се откри още една чудесна възможност за гол в 24-ата минута, когато отбраната на Маншафта не действаше по най-убедителния начин и позволи на Сон Хюн Мин да стреля от въздуха. Играчът на Тотнъм обаче не уцели пазената от Нойер врата.
В 32-ата минута германците организираха опасна контраатака, при която Марко Ройс получи шанс да стреля от много добра позиция, но шутът му бе блокиран от бранител.

Корейците все пак преди всичко се стремяха да не допуснат гол във вратата си и залагаха предимно на дефанзивните действия, но в края на първото полувреме Сон се озова опасно близо до вратата на Нойер. Той падна в наказателното поле, но реферът по-скоро правилно не отсъди дузпа. Малко преди това пък Тимо Вернер уцели греда за Германия с хубав удар от движение, но това се случи след като бе даден съдийски сигнал за нарушение в атака на Йонас Хектор.

Три минути след почивката германците имаха златен шанс за гол, но стражът Йо направи блестящо спасяване след удар с глава на Леон Горецка. Малко след това пък Вернер направи пропуск, а секунди по-късно корейски футболист застраши вратата на Нойер, но до гол не се стигна.
В следващите минути и пред двете врати имаше интересни моменти, въпреки че за Йо имаше повече работа и в 69-ата минута корейският страж спаси удар с глава на германски футболист.
В 80-ата минута германците бяха много близо до заветния гол, но след центриране отдясно стражът Йо успя да играе с топката, а след това нито един футболист в зелено не съумя да нанесе голов удар.
Три минути преди края защитникът Матс Хумелс направи непростим пропуск и резултатът остана непроменен. Централният бранител получи шанс да забие топката с глава в корейската врата след отлично центриране на Месут Йозил, но уцели топката с рамо и тя излезе в аут. Веднага след това пък Тони Кроос тества Йо с далечен изстрел, но корейският страж отново бе на мястото си.
Добавеното време се превърна в истински кошмар за Германия. Първо Йонг-Гвон Ким се възползва от разбъркване пред Нойер и от непосредствена близост опъна мрежата за опитния страж. Американският рефер Марк Гайгър се консултира със системата ВАР и видя, че топката е достигнала до голмайстора Ким, след като с нея е играл последно Тони Кроос, така че в тази ситуация не е имало засада и попадението бе признато за редовно. Германците се хвърлиха в атака, но Йо бе непробиваем на вратата на Южна Корея, а в 96-ата минута Хюн Мин Сон сложи точка на спора, правейки резултата 2:0. Той получи дълъг пас и изпрати топката в опразнената от Нойер (който позволи на кореец да му отнеме топката) врата, подпечатвайки детронацията на световните шампиони.

ЮЖНА КОРЕЯ - ГЕРМАНИЯ 2:0
1:0 Ким (90+3)
2:0 Сон (90+6)

ЮЖНА КОРЕЯ (4-4-2): Йо - Йонг Лий, Юн, Ким, Хонг - Джаесунг Лий, Юнг, Янг, Моон (69-Жу) - Коо (56-Хванг-79-Ко), Сон
ГЕРМАНИЯ (4-2-3-1): Нойер - Кимих, Хумелс, Зюле, Хектор (78-Брандт) - Кедира (58-Гомес), Кроос - Горецка (63-Т. Мюлер), Йозил, Ройс - Вернер
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Юнг, Джаесун Лий, Моон, Сон (ЮК)
СЪДИЯ: Марк Гайгър (САЩ)
СТАДИОН: "Арена Казан", Казан