Сампаоли: Със смелост и кураж стигнахме до втория гол

Селекционерът на Аржентина Хорхе Сампаоли засипа с похвали своите играчи след изстраданата победа с 2:1 над Нигерия. Това бе ключов успех за "Гаучосите" и ги класира на 1/8-финал на световното първенство. Наставникът заяви, че футболистите му са показали смелост и кураж, за да стигнат до победното второ попадение в края на двубоя.

"Постигнахме тази победа, защото футболистите си повярваха, че са страхотни играчи. Днес успяхме да надделеем над много корав съперник. Показахме нужната сила да се борим до последната минута. Играчите имаха смелост и кураж, за да стигнат до втория гол в мача", заяви Сампаоли.
Меси е над всички. Най-важното е, че той има и човешка част. Той плаче и страда. Щастлив е, когато Аржентина печели. Познавам го доста добре.

Много хора казват,че Лео не се наслаждава, когато играе за Аржентина, но не съм съгласен с това. Той се радва и страда като всички други футболисти. Това го прави още по-голям.

Знам, че мачът с Франция ще бъде изключително труден. Имаме нужда да бъдем много задружни."