Аржентина успя!!! Меси и компания оцеляха след убийствена драма срещу Нигерия (видео+галерия)

Световният вицешампион Аржентина продължава участието си на Мондиал 2018. В крайно напечен мач "гаучосите" надвиха с 2:1 Нигерия и се класираха за фазата на директните елиминации. Там Лионел Меси и компания ще срещнат Франция в обещаващ осминафинал.

Капитанът на "албиселесте" откри резултата с красив гол в 15-ата минута, но в 51-ата Виктор Моузес изравни от дузпа. В 86-ата минута бекът Маркос Рохо направи 2:1 за Аржентина и спаси своя тим, превръщайки се в герой на вечерта!

"Суперорлите" напускат борбата с три точки в своя актив и достойно представяне.

d
Първата по-сериозна опасност се откри пред наказателното поле на Аржентина в седмата минута, но бранителите на "албиселесте" успяха да блокират атаката на африканците.

"Отговорът" на аржентинците дойде с неточен шут на Николас Таляфико. Защитникът се оказа на добра позиция отляво, но продължи да действа като защитник и изстрелът му мина встрани от мишената.

В 15-ата минута дойде часът на Лионел Меси. Евер Банега пусна далечен пас към мегазвездата на "гаучосите", който пое майсторски топката в наказателното поле на Нигерия и с чудесен удар с десния крак матира вратаря Франсис Узохо - 1:0 за Аржентина.

Това е шести гол на Лео на световни финали, с което той се изравни с българската футболна икона Христо Стоичков. Освен това страхотното попадение на аржентинския капитан е под №100 на шампионата в Русия. Меси стана третият аржентинец с голове на три световни първенства. Другите двама са Диего Марадона и Габриел Батистута.
sasa
В 27-ата минута Гонсало Игуаин можеше да направи 2:0, но защитата на "Суперорлите" успя да блокира нападателя на Ювентус.

По-добрата игра на двукратните световни шампиони продължи. В 34-ата минута Анхел ди Мария се откъсваше и бе фаулиран, което донесе жълт карто на Леон Балогун, играещ в лявата зона на отбраната на Нигерия. Меси стреля с левия крак покрай стената, но топката се отклони в страничната греда и резултатът се запази 1:0 - малшанс за южноамериканците.

Към края на полувремето нигерийците погледнаха към вратата на Франко Армани. Ахмед Муса, Келечи Ихаеначо и колегите им обаче не стигнаха до чиста голова възможност. Това явно се видя скучно на митичния Диего Армандо Марадона, който почти заспа в официалната ложа.

По време на почивката Лео Меси имаше кратка "оперативка" с колегите си в тунела на стадиона, като "гаучосите" изслушаха своя капитан и излязоха на игрището в Санкт Петербург.

В 50-ата минута ветеранът Хавиер Масчерано задържа Леон Балгун в наказателното поле на Аржентина и реферът Джунейт Чакър посочи без колебание дузпа. Нарушението донесе и жълт картон на бившия футболист на Ливърпул и Барселона. Виктор Моузес пък изпълни технично и точно наказателния удар - 1:1.

Веднага след нигерийския гол Хорхе Сампаоли вкара в игра крилото Кристиан Павон, който освежи осезаемо десния фланг на атаката на световните вицешампиони.

В 70-ата минута Ндиди от "Суперорлите" опита своя мерник отдалеч, но топката профуча над вратата.

В 75-ата минута футболистите на Нигерия поискаха дузпа от турския арбитър. Маркос Рохо свали с глава топката върху своята ръка в наказателното поле на "гаучосите".

Реферът използва видеоповторение, но категорично показа, че не намира умисъл в действията на аржентинския защитник. Това породи протести на "зелените", но играта продължи при 1:1.

В 80-ата минута Игуаин стреля неточно със силен шут, което принуди Диего Марадона да се хване за главата в ложата. В отговор Одион Игало принуди Армани да спасява удар отляво в 82-ата минута.

Аржентинските мъки свършиха в 86-ата минута, когато Рохо посрещна центриране отдясно и с десния крак прати топката в близкия ъгъл - 2:1 за южноамериканцитe!

Попадението зарадва толкова Дон Диего в ложата, че той започна да размахва средни пръсти. Меси пък яхна голмайстора и заедно със съотборниците си вече мисли за следващия противник - Франция. На 30 юни (събота) "петлите" и "албиселесте" повдигат завесата на осминафиналите.