Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Колумбия се развихри и изхвърли Полша (видео)

Колумбия изигра много силен двубой и отнесе Полша с 3:0 във втори мач от група H на световното първенство. Южноамериканците запазиха шансове за класиране на осминафиналите, но ще трябва да демонстрират качествата си и срещу Сенегал, за да продължат напред. Поляците вече нямат шансове за участие в следващата фаза.

Завръщането на Хамес Родригес в стартовия състав оказа сериозно въздействие и тимът на Хосе Пекерман летеше, особено след почивката. Голмайсторът от миналото световно бе в основата на повечето опасни атаки, както и крилото на Ювентус Хуан Куадрадо.

Хамес подаде на Йери Мина за първия гол в мача малко преди почивката, а бранителят се разписа след удар с глава. Фалкао направи 2:0 в 70-ата минута, а подаване на Хамес към Куадрадо доведе до третия гол в 75-ата минута.
В тима на Полша имаше четири промени от загубата от Сенегал. Ковначки, който се включи добре като резерва в първия мач, започна за сметка на Кросицки. Глик не успя да се възстанови от контузия в рамото. Беднарек замени Ционек в центъра на защитата. Блашиковски пък е сменен от Березински, а халфът на Лудогорец Горалски влиза на мястото на Милик.

Йери Мина трябваше да се справя с Левандовски. Бранителят бе включен от Пекерман в защитата. Голмайсторът на световното първенство през 2014 г. Хамес Родригес също бе сред титулярите, след като игра половин час в първия мач срещу Япония.

Двата отбора започнаха агресивно двубоя, като поляците имаха превес. Единоборствата от първата минута показаха, че битката ще е за всеки сантиментър, тъй като точките са жизненоважни. Полша стигна до няколко ъглови удари в първите минути, а и пробва няколко центрирания към Левандовски, но защитата на съперника се справи.
Колумбийците организираха първа добра атака в деветата минута. В нейната основа бе звездата на тима Хамес Родригес, но тя не завърши с опасен удар, а топката стигна до Шчесни без да го затрудни. След първоначалния опит за натиск на Полша постепенно отборът на Хосе Пекерман изнесе играта и започна да играе доста по-често с топката, а битката се концентрира в средата на терена.

Атаките на Колумбия ставаха все по-опасни, но футболистите в нападението на южноамериканците така и не успяваха да стигнат до удар, който да затрудни вратаря на съперника. Нападенията на тима в повечето случаи завършваха със сгрешено подаване в момента, в който трябваше някой да бъде изведен на стрелкова позиция. Фалкао на два пъти провали добри атаки. Първия път той много неточно насочи топката към Хамес, а в 25-ата минута не успя да намери Куадрадо.

След половин час игра, в който играчите се раздаваха и водеха сериозна битка, но не създадоха нито едно голово положение, Пекерман трябваше да извърши принудителна смяна. Абел Агилар напусна терена на носилка и Урибе влезе на негово място.

Един от най-активните на терена бе Хуан Куадрадо. Играчът на Ювентус отправи първия удар в очертанията на вратата. Той проби отдясно и стреля, но от много малък ъгъл и Шчесни се справи. Вратарят на поляците обаче трябваше да вади топката от мрежата в 40-ата минута. Тогава отлична комбинация завърши с меко центриране на Хамес към Йери Мина, а бранителят изпревари Шчесни и с глава откри резултата.

След почивката Колумбия продължи да има предимство. След като поведе, тимът на Пекерман можеше да стои изтеглен малко по-назад и да разчита на бързи контраатаки. Те на няколко пъти се развиха отлично отдясно чрез Куадрадо. В 51-ата минута крилото на Ювентус бе изведен отлично, а той намери Фалкао, но нападателят стреля неточно над вратата, като за пореден път от началото на срещата остана длъжник на отбора.

В 58-ата минута великолепно дълго подаване изведе Левандовски сам срещу вратаря на Колумбия. Нападателят на Байерн успя прекрасно да спре топката и стреля, но Оспина бе излязал навреме и скъси ъгъла, като блокира удара. Това бе първият момент от началото на срещата, в който поляците успяха да изненадат защитата на южноамериканците, които като цяло контролираха случващото се на терена.

Съвсем заслужено колумбийците стигнаха до втори гол и с това си осигуриха по-спокойни последни минути на срещата. Капитанът на тима Радамел Фалкао се реваншира за провалените атаки по-рано в срещата и в 70-ата минута направи резултата 2:0. Кинтеро даде извеждащия пас, а защитата на Полша не успя да се ориентира, като остави Фалкао непокрит.

Пет минути по-късно интригата в двубоя приключи след нова прекрасна атака на Колумбия. Действията на южноамериканците за пореден път се оказа прекалено бързи за бранителите на съперника. Хамес Родригес с изключително подаване намери нахлуващия през центъра Куадрадо, за когото не бе особен проблем да надбяга преследващите го защитници и да насочи топката покрай Шчесни.

Полша можеше да стигне до почетен гол, но Оспина бе на ниво. Вратарят първо се справи с удар на Криховяк отблизо, а след това отрази и далечен и мощен изстрел на Левандовски.

ПОЛША - КОЛУМБИЯ 0:3
0:1 - Мина (40)
0:2 - Фалкао (70)
0:3 - Куадрадо (75)

ПОЛША: Шчесни, Паздан, Беднарек, Пишчек, Горалски, Криховяк, Рибус, Березински, Зелински, Ковначки, Левандовски
КОЛУМБИЯ: Оспина, Мохика, Мина, Санчес, Ариас, Бариос, Агилар, Кинтеро, Хамес Родригес, Куадрадо, Фалкао