Неизвестност след шоу между Япония и Сенегал! Хонда спря африканците (видео+галерия)

Япония и Сенегал записаха зрелищно 2:2 в среща от група 8 на Мондиал 2018. До успеха по-близо бяха африканците, които повеждаха на два пъти, но "самураите" показаха воля и сила да стигнат до точката. Резултатът откри Садио Мане, който порази мрежата в 11-ата минута с куриозно попадение. В 34-ата минута Такаши Инуи изравни с диагонален шут. В 71-ата минута Муса Ваг направи 2:1 за Сенегал с изстрел отдясно, но Кейсуке Хонда развали празника на "лъвовете от Теранга" - 2:2.

Двата тима започнаха световното първенство с победи - Япония записа изненадващ успех срещу Колумбия с 2:1, а африканците удариха, също с 2:1, Полша. Така срещата в Екатеринбург можеше да класира някой от съперниците на осминафиналите, но това не стана.
саса
В последните срещи от групата японците ще срещнат поляците, докато Сенегал ще премери сили с Колумбия.

Двубоят започна с две опасни разбърквания в наказателното поле на "самураите", които обаче не доведоха до нищо сериозно. В шестата минута Юсуф Сабали направи опасно "слизане" по лявото крило на атаката на Сенегал, но центрирането стигна до ръцете на стража Ейджи Кавашима.

В 11-ата минута по-добрата игра на африканците даде резултат, макар и по куриозен начин. Изстрел отляво на Сабали принуди Кавашима да боксира топката, но вратарят направи това несръчно. Кавашима отби, но топката срещна краката на Мане и Сенегал откри - 1:0.

Това бе първи гол на звездата на Ливърпул с националната фланелка през 2018 година и общо 15-и в кариерата му.
ссссс
Последва лек натиск на "самураите", който обаче не доведе до голови опасности пред стража Кади Н'Диайе. В 21-ата минута нападателят Исмаила Сар получи шанс да шутира от воле, но се получи слаб удар и Кавашима улови без проблеми.
В 34-ата минута Такаши Инуи изравни резултата! Крилото на японците порази мрежата с хубав диагонален удар, с който не остави шансове на Кади Н'Диайе - 1:1.

В последните минути на първата част Кавашима показа класа под своята рамка, спирайки голова опасност. Така "самураите" взеха максимума от първото полувреме - един гол след един изстрел по мишената. Двата тима се оттеглиха на почивка при 1:1.
saaaasssss
Вторите 45 минути започнаха с удар с глава на Юя Осако. Централният нападател на Япония тества бдителността на стража на Сенегал в 49-ата минута, но изстрелът бе слаб и не затрудни Кади Н'Диайе по никакъв начин.

В 55-ата минута Мбайе Нианг шутира към японската врата, но Кавашима улови без проблеми. Скоро след това обаче нападателят на Торино получи жълт картон за шамар по японски футболист.

В 60-ата минута Осако пропусна уникална възможност. Стрелецът на Япония се оказа на голова позиция на границата на вратарското поле, но не успя да засече топката и пропусна!

В 64-ата минута Инуи нанесе хубав удар отляво, но напречната греда помогна на Кади Н'Диайе да не инкасира втори гол - равенството се запази.

В 71-ата минута Муса Ваг простреля стража на азиатците отдясно. Това бе дебютен гол на 19-годишния африкaнец с националния екип. Сенегалският бек посрещна по чудесен начин центриране по тревата на Сабали и не остави никакъв шанс на Кавашима - 2:1 за Сенегал! С това Ваг се превърна в най-младият африканец с гол на световни финали - 19 години и 236 дни.

Радостта на "лъвовете от Теранга" обаче бе кратка. В 77-ата минута резервата Кейсуке Хонда се оказа на точното място при разбъркване в пеналта на Сенегал и бившият играч на Милан изравни с левия крак - 2:2!
sasasaadddd

До края нов гол не падна и тази зрелищна битка остана нерешена. 2:2 и по точка за Япония и Сенегал, които оставиха интригата за последния кръг от груповата фаза, когато ще трябва да се реши кои два отбора от това каре продължават напред.