Лукаку се развихри в последната контрола на Белгия

Белгия разгроми с 4:1 Коста Рика в заключителната си проверка преди старта на Мондиал 2018. Ромелу Лукаку отбеляза два гола за “червените дяволи”, които се озоваха в ролята на догонващи след попадение на Браян Руис, но още до почивката направиха обрат. Другите попадения за тима на Роберто Мартинес бяха дело на Дрис Мертенс и Миши Батшуай.

Костариканците, които също се класираха за световните финали, поведоха в 24-ата минута. Тогава Руис посрещна с плътен удар лошо отбита топка от Ян Вертонген и изненада Тибо Куртоа. Любопитното е, че това беше първи допуснат гол за “червените дяволи” през календарната година, но те бързо реагираха и направиха така, че да нямат загуба вече в 19 поредни двубоя.В 31-ата минута Мертенс засече подаване на Еден Азар и отблизо се разписа за 1:1. В края на полувремето Белгия поведе. Този път подаването беше на Мертенс, а Лукаку хладнокръвно прати топката под напречната греда.

Малко след почивката мощта на Лукаку му помогна да направи резултата 3:1. Таранът на Манчестър Юнайтед надскочи защитник на Коста Рика след хубаво центриране на Насер Шадли и не остави шансове на Кейлор Навас. В 64-ата минута Азар изведе Лукаку и той можеше да запише хеттрик, но реши да потърси свободния Батшуай, който лесно прати топката в мрежата.

За Роберто Мартинес обаче има и повод за тревоги, въпреки убедителната победа. Азар и Мертенс получиха контузии и бяха сменени принудително. Все пак, се предполага, че не става дума за нищо сериозно и двамата ще са на линия за двубоя с Панама на 18 юни.

БЕЛГИЯ - КОСТА РИКА 4:1 (2:1)
0:1 Б. Руис (24)
1:1 Д. Мертенс (31)
2:1 Р. Лукаку (42)
3:1 Р. Лукаку (50)
4:1 М. Батшуай (64)