Франция се поизложи в генералната репетиция (видео)

Един от фаворитите за световната титла Франция не успя да победи САЩ в контрола, играна на "Парк Олимпик Лион". Въпреки че нанесоха 18 удара в очертанията на противниковата врата, "петлите" стигнаха само до 1:1. Американците изненадващо поведоха с гол на Джулиан Грийн в 44-ата минута, а в 78-ата Килиан Мбапе засече подаване на Бенжамен Павар и спаси домакините от сензационна загуба.

За французите това беше последна проверка преди заминаването за Русия и футболистите на Дидие Дешан държаха да зарадват феновете в Лион. Домакините показаха зрелищен футбол срещу Италия (3:1) и малцина очакваха, че могат да имат проблеми с американците, които не успяха да се класират за световните финали. В трите досегашни мача между двата отбора Франция имаше три победи с обща голова разлика 10:0.

Килиан Мбапе и Оливие Жиру поведоха атаката на "петлите", а Антоан Гризман действаше зад тях. За гостите в предни позиции започнаха Джулиан Грийн и Боби Ууд.

В 5-ата минута Пол Погба пробва далечен изстрел, но топката мина над вратата. В 10-ата Гризман намери Жиру, но неговият удар с глава не затрудни Зак Стефан. Стражът на "янките" показа класа и след технично изпълнение на Мбапе в средата на полувремето.

Французите продължиха да създават положения и с лекота да ги пропускат. Те бяха наказани в 44-ата минута, когато гостите стигнаха до гол с първия си удар. Наглед безобидно центриране не беше изчистено от Джибрил Сидибе и Грийн успя да изненада Юго Лорис.

Втората част стартира с още едно опасно положение пред вратата на САЩ, но Гризман стреля неточно. В 55-ата минута Жиру и Матю Миазга се сблъскаха във въздуха и си удариха главите. И двамата се строполиха на терена окървавени, но лекарските щабове ги вдигнаха на крака. Въпреки това, Жору бе заменен от Усман Дембеле.

Франция играеше силно, но не успяваше да изравни. В 66-ата минута слаб удар на Погба поопадна в ръцете на Зак Стефан. Две минути по-късно Мбапе завъртя топката от фаул, но топката мина покрай гредата.

В 78-ата минута Павар центрира отдясно към непокрития Мбапе, който спокойно насочи топката в мрежата. До края домакините имаха няколко положения, от които да грабнат победата, но и късметът не бе с тях. В самия край на добавеното време Зак Стефан като по чудо спаси удар на Дембеле.

Франция започва участието си на Мондиал 2018 с мач срещу Австралия. Другите съперници на тима на Дешан са Перу и Дания.

ФРАНЦИЯ - САЩ 1:1 (0:1)