Германия се събуди точно преди Мондиала

Националният отбор на Германия записа победа с 2:1 над Саудитска Арабия в последната си проверка преди световното първенство в Русия. Бундестимът, който е един от фаворитите на Мондиала, се намираше в неприятна серия от 5 поредни мача без победа. Сега обаче възпитаниците на Йоаким Льов ще отпътуват към Русия с приповдигнато настроение след днешния успех, който дойде с гол на Тимо Вернер в 8-ата и автогол на Омар Хасуауи в 43-ата минута.

Първото полувреме мина изцяло под доминацията на Германия. Домакините на "БайАрена" вкараха два гола, а още два не бяха зачетени. Още в 8-ата минута Тимо Вернер откри резултата. Марко Ройс получи дълъг пас в наказателното поле и свали за нападателя на РБ Лайпциг, който отблизо бе точен за 1:0.

В 14-ата минута опасен диагонален удар на Сами Кедира мина до гредата, а в 33-ата минута Бундестимът организира хубава атака, Томас Мюлер върна с пека за Вернер, който стреля с глава покрай вратата.

В 43-ата минута Германия удвои преднината си. Вернер центрира по земя, Мюлер опита да играе с пета, след което топката рикошира в защитника Омар Хасуауи и се озова в мрежата за 2:0.

В началото на втората част опасен удар на Томас Мюлер бе спасен от вратаря. В 60-ата минута пък Саудитска Арабия стигна до една от малкото си възможности, като Салем Ал Даусари премина през няколко бранители, за да излезе на стрелкова позиция, но ударът му бе покрай вратата.

В 75-ата минута Марио Гомес напредна отляво и центрира за Юлиан Брандт на задната греда, но той от добра позиция не уцели вратата.

В 84-ата минута Саудитска Арабия си спечели дузпа за нарушение на Сами Кедира срещу Таисир Ал Джасим. Марк-Андре тер Щеген спаси удара от бялата точка на Мохамад Ал Шахлауи, но Таисир Ал Джасим бе достатъчно съобразителен и довкара отблизо за 2:1.

В добавеното време на мача гостите можеха да шокират съперника с изравнителен гол, след като Таисир Ал Джасим бе изведен на скорост и подаде за Мохамад Ал Шахлауи, който обаче не успя да прати топката във вратата отблизо.
Това бе последна проверка и за двата тима преди световното, като следващият мач на Германия е срещу Мексико на 17 юни. Саудитска Арабия пък ще открие Мондиала в сблъсък с домакина Русия на 14 юни.