Младата гвардия на Португалия разкъса Алжир в юбилея на Кристиано (видео)

Португалия не се затрудни с Алжир и спечели с 3:0 поредната си контрола преди старта на световното първенство. Кристиано Роналдо изигра своя мач №150 за националния отбор, но беше засенчен от Гонсало Гедеш, който отбеляза два от головете. За европейските шампиони се разписа и Бруно Фернандеш.

Роналдо не бе играл от финала на Шампионската лига срещу Ливърпул, но още в първите минути получи възможност да обстрелва вратата на гостите. Ударът на звездата срещна стената, а после и вратарят на "пустинните лисици" Абдеркадер Салхи се намеси адекватно.

Португалците създадоха доста голови положения и селекционерът Фернандо Сантош може да е доволен от видяното. В 17-ата минута Вилиам Карвальо намери с дълъг пас Бернардо Силва, той свали с глава към Гедес и крилото на Пари Сен Жермен откри резултата.

Роналдо пропиля една добра възможност да ознаменува юбилея си с гол, но пък се прояви с перфектна асистенция към Бруно Фернандеш и в 37-ата минута домакините поведоха с 2:0. Халфът на Спортинг (Лисабон) засече с глава центрирането на CR7 и вкара дебютното си попадение за националния тим.

След почивката стражът на Алжир продължи да парира ударите на Роналдо. В 55-ата минута Рафаел Герейро се включи в предни позиции и центрира на главата на Гедес, който красиво насочи топката в мрежата. Малко по-късно Кристиано опита акробатично изпълнение от въздуха, но не уцели вратата.

В края португалците намалиха темпото, но публиката на "Луж" видя достатъчно и се зареди с оптимизъм преди старта на отбора срещу Испания на 15 юни.

ПОРТУГАЛИЯ - АЛЖИР 3:0