Мароко с обрат срещу Словакия (видео)

Участникът на Мондиал 2018 Мароко постигна победа с 2:1 над Словакия в контролен мач в Швейцария и си повиши самочувствието преди световното първенство, което стартира на 14 юни. Преди 4 дни Мароко завърши 0:0 с Украйна в първата си проверка.
Словаците откриха резултата в 59-ата минута чрез Ян Грегуш, който се възползва от асистенция на Алберт Русняк. Тимът от Северна Африка обаче постигна пълен обрат в рамките на 10 минути между 64-ата и 74-ата.

Айоб Ел Кааби изравни, а халфът на Галатасарай Юнес Белханда донесе победата. Словакия няма да участва на световното, а Мароко е в трудната група "В" на Мондиал 2018, в която ще срещне световния шампион от 2010 година Испания, действащия европейски първенец Португалия и Иран.