Коста Рика загря за световното с бой над Северна Ирландия

Участникът на Мондиал 2018 Коста Рика записа впечатляващ успех с 3:0 над Северна Ирландия в контролен мач на стадион "Насионал де Коста Рика" в Сан Хосе.

Така феновете на домакините изпратиха любимците си за Русия, изпълнени с оптимизъм за представянето им. Костариканците изцяло доминираха в срещата, като през първото полувреме стигнаха до гол в 30-ата минута чрез Хуан Венегас.

В самото начало на втората част бившият нападател на Арсенал Жоел Кемпбъл удвои, а Франсиско Калво оформи крайния резултат в 66-ата минута.

На световното в Русия, което стартира на 14 юни, Коста Рика е в група с отборите на Бразилия, Швейцария и Сърбия.