Вълшебникът отново е тук! Неймар омагьоса "Анфийлд" при завръщането си (видео + галерия)

Отборът на Бразилия спечели с 2:0 над Хърватия в приятелска среща, играна на “Анфийлд” в Ливърпул. Мегазвездата на Селесао се появи в игра за началото на второто полувреме, за да запише първи игрови минути от февруари насам. Ней реализира превъзходен гол в 69-ата минута след слалом между трима и топовен удар под гредата. В 90-ата Роберто Фирмино направи 2:0.
Бразилия - Хърватия@@@Селекционерът на “златистите” Тите постави капитанската лента на 16-и различен футболист, откакто пое отбора през 2016 година. Въпреки наличието на играчи като Тиаго Силва, Марсело, Каземиро и Филипе Коутиньо лидерската чест се падна на младия нападател на Манчестър Сити. Тите оформи схема 4-3-3 с офанзивно трио Вилиан, Габриел и Коутиньо. “Шахматистите” заложиха на 4-2-3-1, като Лука Модрич зае място в нападателната полузащита, а Андрей Крамарич поведе атака.
Двубоят започна в спокойно темпо и по-продължително владение на бразилците. В деветата минута Данило проби отдясно и върна топката в наказателното поле, където Вилиан се размина. В 12-ата Деян Ловрен стреля много опасно с глава след корнер, като топката облиза гредата. Минута по-късно Крамарич влезе много грубо в краката на Тиаго Силва. Нападателят вдигна бутоните си и атакува коляното на защитника. Постепенно хърватите изнесоха играта по-напред и пресираха високо. В 29-ата Анте Ребич преодоля Данило, но не намери коридор за шут.
Бразилия - Хърватия@@@За началото на второто полувреме в игра се появи Неймар. Той замени Фернандиньо. В 59-ата Алисон парира след добър удар с глава на Ребич. В 69-ата Ней получи топката, навлезе в наказателното поле, слаломира между трима и шутира мощно от около осем метра. Вратарят нямаше какво да направи. До края на двубой най-скъпият футболист в света на няколко пъти показа брилянтната си техника. В 90-ата Каземиро центрира към резервата Фирмино, който изскочи зад защитата, овладя на гърди и технично прехвърли вратаря за крайното 2:0.
Бразилия - Хърватия@@@Следващата и последна проверка на бразилците е на 10 юни срещу Австрия. Неймар и компания започват участието си на Мондиала на 17-и срещу Швейцария.