Борнемут - Арсенал 3:3

Арсенал стигна до точка при гостуването си на Борнемут, въпреки че 20 минути преди края губеше с 0:3. Лондончани обаче показаха характер и стигнаха до крайното 3:3. Домакините поведоха с два гола в рамките на четири минути, след като Чарли Даниелс и Калъм Уилсън от дузпа се разписаха. След почивката Райън Фрейзър направи 3:0 и изглеждаше, че крайният победител е ясен.

Алексис Санчес върна Арсенал в мача, а в 75-ата минута резервата Лукас Перес направи 3:2. Капитанът на Борнемут Саймън Франсис получи червен картон за нарушение срещу Аарън Рамзи. В 92-ата минута Оливие Жиру се разписа след удар с глава и донесе точката на гостите. Французинът се отчете с две асистенции и така решителното попадение в края.

Съдия: Майкъл Оливър
Стадион: "Виталити Стейдиъм"
Борнемут 3:3 Арсенал
Голмайстори
16' гол Чарли Даниълс Чарли Даниълс

20' дуз. Калъм Уилсън Калъм Уилсън

58' гол Райън Фрейзър Райън Фрейзър

Алексис Санчес Алексис Санчес гол 70'

Лукас Перес Лукас Перес гол 75'

Оливие Жиру Оливие Жиру гол 92'
Състав

Артур Боруц Артур Боруц   Петер Чех Петер Чех

Нейтън Аке Нейтън Аке   Начо Монреал Начо Монреал

82’ Саймън Франсис Саймън Франсис   Лоран Косиелни Лоран Косиелни