Виляреал - Атлетико Мадрид 3:0

Тази вечер Виляреал победи Атлетико Мадрид с 3:0 в последния мач от 15-ия кръг на Примера дивисион. “Жълтата подводница” записа много ценен успех, с който изпревари днешния си съперник в класирането и спря серията си от 3 поредни мача без победа на сметката си. Домакините на “Ел Мадригал” се възползваха по най-добрия начин от две грешки на своя съперник, като Ману Тригерос откри резултата в 28-ата минута, след сгрешен пас на Тиаго Мендеш, а в 38-ата минута Жонатан дос Сантос добави втори гол, възползвайки се от лоша намеса на вратаря Ян Облак. В добавеното време и Роберто Сориано записа името си сред голмайсторите, оформяйки класическата победа.

Съдия: Алехандро Ернандес
Стадион: "Ел Мадригал"
Виляреал 3:0 Атлетико Мадрид
Голмайстори
28' гол Ману Тригерос Ману Тригерос

38' гол Жонатан дос Сантос Жонатан дос Сантос

93' гол Роберто Сориано Роберто Сориано

Състав

Серхио Асенхо Серхио Асенхо   Ян Облак Ян Облак
41’

Виктор Руис Виктор Руис   Диего Годин Диего Годин

Марио Гаспар Марио Гаспар   Хуанфран Хуанфран

Алваро Гонсалес Алваро Гонсалес   Стефан Савич Стефан Савич

Хауме Коста Хауме Коста   Люка Ернандес Люка Ернандес

Бруно Бруно   Тиаго Мендеш Тиаго Мендеш
30’

Роберто Сориано Роберто Сориано   Габи Фернандес Габи Фернандес

Жонатан дос Сантос Жонатан дос Сантос   Коке Коке

89’
Ману Тригерос Ману Тригерос   Кевин Гамейро Кевин Гамейро

79’
Алешандре Пато Алешандре Пато   Антоан Гризман Антоан Гризман

89’ Никола Сансоне Никола Сансоне   Анхел Корея Анхел Корея 65’