››   Анкета

Кой ще победи в мача Антъни Джошуа - Кубрат Пулев?

Блестящ Хамилтън стартира първи в Япония, Маса едва пети

11 октомври 2008 | 13:18

Лидерът в шампионата Люис Хамилтън (Макларън-Мерцедес) спечели категоричен пол-позишън на пистата "Фуджи", преди неделното Гран при на Япония, 16-ти кръг от световния шампионат във Формула 1. Втори на старта остана световният шампион Кими Райконен с Ферари. Трети ще потегли Хейки Ковалайнен с Макларън-Мерцедес. Четвърти е победителят от Сингапур Фернандо Алонсо (Рено). Големият съперник на Хамилтън за титлата Фелипе Маса (Ферари) се провали и ще стартира едва 5-ти. Преди този старт във временното класиране 3 кръга преди края (Япония, Китай и Бразилия), бразилецът изостава със седем точки от британеца. Шести е Роберт Кубица (БМВ-Заубер), а седми Ярно Трули (Тойота). Десетката на старта допълниха още: 8.Тимо Глок (Тойота), 9.Себастиян Фетел (Торо Росо), 10.Себастиян Бурде (Торо Росо).