Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

(59)

Севиля победи Шахтьор Донецк с 3:1 в реванша от 1/2-финалите на Лига Европа на стадион "Рамон Санчес Писхуан" и с общ резултат 5:3 се класира за финала на Лига Европа в Базел. Две попадения за домакините отбеляза Кевин Гамейро в 9-ата и 47-ата минути, а едно добави Мариано в 59-ата. За гостите от Украйна точен беше Едуардо минута преди края на първото полувреме. Така андалусийците затвърдиха репутацията си на хегемон в Лига Европа, като за трета поредна година стигат финал на надпреварата.

Севиля: Сориа, Тремулинас (73-Ескудеро) , Рами, Криховях, Карисо, Гамейро (82-Ибора), Нзонзи, Банега (89-Кристоферо), Витоло, Коке, Ферейра.