Хамилтън печели хаоса в Япония, Алонсо отпада

Лидерът в шампионата Люис Хамилтън (Макларън-Мерцедес) спечели дъждовното хаотично състезание на пистата "Фуджи" за Голямата награда на Япония, 15-ти кръг от първенството на Формула 1. Втори на косъм остана Хейки Ковалайнен (Рено), а трети Кими Райконен (Ферари). В последните 3 обиколки "Айсмен" се опитваше по всякакъв начин да изпревари своя сънародник, но не успя и остана трети. Четвърти финишира Дейвид Култард (Ред Бул), а пети Джанкаело Фисикела (Рено). Борбата за шестото място бе безмилосна, като след здрава битка в последните завои Маса изпревари Кубица и взе 3 точки. Фелипе спира в бокса цели 4 пъти. Десетката допълниха още: 9.Лиуци и 10.Сутил.

Основният съперник на Люис за титлата - съотборникът му Фернандо Алонсо катастрофира и отпадна от надпреварата. Така разликата между двамата във временното класиране се увеличи на 12 точки, преди двата кръга преди финала в Китай и Бразилия. Хамилтън е с 107 точки, а Алонсо с 95 точки, пред Райконен с 90 точки и Маса с 80 точки. Шансовете още този сезон да имаме нов световен шампион в лицето на новака Хамилтън станаха още по-големи.

В една от най-драматичните и апокалиптични надпревари в историята на Формула 1 зрителите в Япония стана свидетели на непрестанен силен дъжд, множество катастрофи, две Коли за Сигурност, драматични изпреварвания и много други.