Португалия - Грузия 2:0

Седмица преди старта на Евро 2008 един от фаворитите за титлата Португалия загря с резонно 2:0 в контрола срещу Грузия. Кристияно Роналдо и компания стигнаха до победата в тренировъчно темпо, като головете бяха дело на Жоао Моутиньо и Шимао Саброса още преди почивката. Футболистите на Луис Фелипе Сколари имаха още редица изгодни положения, но аристократично ги проиграха.

Сколари заложи на единайсеторка, която е твърде възможно да започне и в двубоя срещу Турция на 7 юни. На върха на атаката бе поставен ветерана Нуно Гомеш от Бенфика, а зад него действаше впечатляващото трио Роналдо - Деко - Шимао.

Първият гол в мача падна в 19-ата минута, когато младата надежда на Спортинг (Лисабон) Жоао Моутиньо откри от дузпа. Секунди преди края на полувремето Шимао удвои за радоста на зрителите на "Ещадио до Фонтельо".

ПОРТУГАЛИЯ - ГРУЗИЯ 2:0

1:0 Моутиньо (19) д.
2:0 Шимао (44)