Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Кими печели в Испания, Хейки на косъм от смъртта след тежка катастрофа

Световният шампион Кими Райконен с Ферари спечели убедително състезанието за Голямата награда на Испания, 4-ти кръг от шампионата на Формула 1. Втори остана съотборникът му Фелипе Маса, а трети финишира Люис Хамилтън (Макларън-Мерцедес). Хейки Ковалайнен (Макларън-Мерцедес) претърпя изключително тежка катастрофа в 23-та обиколка на надпреварата. С повече от 230 км/ч,  финландецът се заби челно в предпазните гуми на пистата "Каталуния", след като неговата гума се спука. Добрата новина е, че той е в съзнание и в стабилно състояние. Хейки беше транспортиран с хеликоптер до болница в Барселона, но още в медицинския център на пистата не са установили никакви наранявания. Новините за стабилното му състояние бяха потвърдени и от изпълнителният директор на Макларън Мартин Уитмарш.