Супер Маса с категорична победа в Бахрейн, двоен успех за Ферари

Пилотът на Ферари Фелипе Маса спечели състезанието на пистата "Сахир" за Гран при на Бахрейн, трети кръг от световния шампионат във Формула 1. Бразилецът бе безупречен днес край Манама, и след двете си отпадания в Австралия и Малайзия, отговори по красноречив начин на критиките отправени към него през последния месец. Втори днес остана световният шампион Кими Райконен (Ферари) и така италианците записаха двоен успех. Трети и четвърти финишираха съответно пилотите на БМВ-Заубер Роберт Кубица и Ник Хайдфелд. Баварците поведоха за първи път с във временното класиране при конструкторите от както се състезават самостоятелно във Формула с 130 точки. Пети завърши Хейки Ковалайнен (Макларън-Мерцедес), а шести Ярно Трули (Тойота). Десетката на финала допълниха още: 7.Марк Уебър (Ред Бул), 8.Нико Розберг (Уилямс-Тойота), 9.Тимо Глок (Тойота) и 10-ти Фернандо Алонсо с Рено.