Пирин Балканстрой - Нефтохимик 2010 3:1

Вицешампионите от Пирин Балканстрой постигнаха драматична победа над бургаския Нефтохимик 2010 с 3:1 (25:23, 25:20, 25:27, 37:35) в мача от 8-ия кръг на волейболната Суперлига.  Пиринци спечелиха изключително драматично 4-ия гейм с маратонското 37:35, след като преди това изпуснаха да спечелят половин дузина мачбола.

Двубоят Пирин - Нефтохимик започна с успех за домакините, които поведоха с 4:1 и 6:4. Бургазлии изравниха при 6:6 и дори поведоха с 8:7 при първото техническо прекъсване. Силна серия от начални удари на Стоян Самунев и Нефтохимик поведе с 3 точки пир 12:9. Мирослав Живков взе прекъсване, което даде резултат. Пиринци изравниха при 14:14 и на свой ред поведоха с 16:14. Гостите намалиха до 18:19, но Пирин пак поведе с солидно с 21:18. Бургазлии изравниха при 21:21 и 22:22 след атака на Мартин Пенев. Пирин стигна до геймбол при 24:23 и успя да затвори първата част с 25:23 след атака в аут на Георги Петров.

Източник Видео: BNTWORLD