Иванков с титлата в Турция - клип

Бившият национален вратар Димитър Иванков постигна страхотен успех с тима си Бурсаспор. "Крокодилите" спечеилха титлата на Турция след като в последния кръг на Сюпер лиг успяха да победят с 2:1 Бешикташ, а основният им конкурент - Фенербахче завърши наравно като домакин - 1:1 с Трабзонспор. По този начин Бурсаспор събра 76 точки и с една повече става шампион на Турция за първи път в историята си. Успехът е уникален по рода си, тъй като за първи път в местния футбол, отбор извън голямата четворка - Галатасарай, Фенербахче, Бешикташ и Трабзонспор става шампион на страната. Освен всичко друго, Бурсаспор се класира и директно за груповата фаза на Шампионската лига.

Преди изиграването на последния кръг, Фенербахче имаше точка преднина в класирането и при победа над Трабзонспор щеше да спечели за 18-ти път титлата. Тимът от черноморието обаче се оказа за втори път през този месец черна котка за "жълтите канарчета". След като преди няколко седмици Трабзон измъкна Купата на страната, побеждавайки на финала Фенербахче, сега тимът отне и титлата от играчите на Кристоф Даум. Срещата започна отлично за Фенербахче и още в 14-ата минута Даниел Гуиса отрки резултата. Само девет минути по-късно обаче Бурак Йълмаз изравни и смълча трибуните на "Шюкрю Сараджоолу". През второто полувреме играчите на Фенербахче не издържаха на напрежението и не успяха да достигнат до скъпоценния втори гол.