Екстрьом победи Шумахер в Китай и е "Шампион на шампионите"

Матиас Екстрьом спечели престжната надпревара "Състезанието на шампионите" (ROC) и стана "Шампион на шампионите" за трети път, след като победи Михаел Шумахер във финала състоял се на олимпийския стадион "Птичето гнездо" в Пекин. Бившият шампион в DTM пое инициативата след като в първия рунд (от общо възможни 3) на финалното състезание, спечели с бъгитата RoC пред Михаел след изоставане от 0,4 секунди. След това Екстрьом бе също толкова бърз и в двете обиколки с колата KTM X-bow и по този начин надви седемкратният световен шампион от Формула 1. Екстрьом не допусна загуба и днес спечели всяко едно от състезанията в които участва, като в елиминациите отстрани легендата на Льо Ман Том Кристенсен и шампионът за 2009 година във Формула 1 Дженсън Бътън. На полуфинала Бътън нямаше никакъв шанс срещу шведа.