Манчестър Юнайтед се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Англия, след като победи Ливърпул с 3:2 на "Олд Трафорд". Това беше дерби № 206 между големите съперници в английския футбол. Само преди седмица двата отбора направиха 0:0 в сблъсъка си на върха в Премиър лийг. Сега обаче дербито се превърна в истинско зрелище. Мърсисайдци преодоляха головите си проблеми и поведоха със страхотно попадение на Мохамед Салах в 18-тата минута. Мейсън Грийнууд и Маркъс Рашфорд обаче направиха пълен обрат за „червените дяволи“ след не особено концентрирана игра в защита на гостите.

Все пак нов гол на Салах в 58-та минута възстанови паритета.

Първата победа на Юнайтед срещу Ливърпул от шест мача насам донесе звездата Бруно Фернандеш. Португалецът се появи през второто полувреме и в 78-та минута излълни по перфектен начин пряк свободен удар, с което класира тима си напред и същевременно задълбочи кризата при мърсисайдци.

В следващата фаза на турнира Манчестър Юнайтед ще се изправи срещу лондонския Уест Хем.