Сентрал Коуст постигна втори успех на старта в Австралия

Сентрал Коуст постигна втори успех с нова чиста мрежа на старта на австралийската А Лига. ТИмът, който оглави временното класиране победи като гост Макартър с 0-2, а в първия кръг успя да се наложи над Нюкасъл Джетс с минималното 1-0. Момчетата на Ален Стайчич взеха аванс в 35 минута, когато Нисбет проби от дясно и прати остра топка към точката за изпълнение на дузпа. Там тя попадна на крака на Да Силва, който от движение я прати в мрежата на Адам Федеричи.
През втората част домакините натиснаха сериозно своя съперник, като на два пъти бяха много близо до попадението, но прекрасни намеси на Биригити оставиха резултата непроменен. В края на срещата Маринърс се възползваха от празните пространства оставени от домакините и Смайли отбеляза реши всичко в срещата при една контраатака. С този успех Сентрал Коуст са временни лидери с 2 успеха от 2 срещи, докато Макартър е с 3 точки след победата си в първия кръг.