Втори пореден двубой от Бундеслигата беше временно спрян заради издигнати от фенове плакати с обиден текст. Това се случи по време на мача между Унион (Берлин) и Волфсбург, който завърши 2:2. Малко преди почивката агитката на домакините опъна транспаранти с нецензурни надписи по адрес на Германския футболен съюз и президента на Хофе Дитмар Хоп. По тази причина реферът Бастиан Данкерт спря двубоя и прибра футболистите в тунела. След около 7-8 минутно прекъсване запалянковците прибраха плакатите и съдията поднови мача. По уредбата обаче беше съобщено, че при нова подобна проява от страна на ултрасите срещата направо ще бъде прекратена. Иначе Унион водеше с 2:0 до половин час преди края, но Волфсбург успя да изравни, а в края дори можеше и да отмъкне всичките 3 точки. Себастиан Андерсон (41') и Марвин Фридрих (56') вкараха за берлинчани, след което "вълците" се разиграха и отговориха с попадения на Яник Герхарт (60') и Ваут Вегхорст (81').

Унион (Берлин) - Волфсбург 2:2