Селтик измъкна много важна победа с 2:1 над Лацио като гост в двубой от четвъртия кръг на надпреварата в Група "Е" на Лига Европа. Домакините бяха значително по-активният отбор, но многото пропуски и добрите спасявания на Фрейзър Форстър ги спряха днес. С успеха Селтик излезе на първо място в групата с девет точки и два кръга преди края си осигури класиране за елиминациите, докато Лацио е на трето място с шест точки зад Клуж. Преди две седмици шотландският шампион спечели и ответния двубой с 2:1. Днес Чиро Имобиле (7') откри резултата, а Джеймс Форест (38') изравни. След почивката над всички бе стражът на гостите, който спаси няколко положения. Така се стигна до 95-ата минута, когато Оливие Нтачм донесе победата на Селтик.

Лацио - Селтик 1:2

1:0 Имобиле (7)
1:1 Форест (38)
1:2 Едуард (90+5)