Нюкасъл - Арсенал 1:3

Арсенал постигна трета поредна победа във Висшата лига, надделявайки с 3:1 като гост на Нюкасъл и по този начин увеличи преднината си пред Астън Вила на три точки в борбата за четвъртото място преди визитата на бирмингамци на "Анфийлд" утре. Възпитаниците на Арсен Венгер превзеха негостоприемния "Сейнт Джеймсис Парк" след истинска фурия от голове в рамките на 10 минути, в които паднаха всички попадения в двубоя. Оплюваният от феновете на лондончани Никлас Бендтнер откри резултата в 56-ата минута, но само след броени секунди домакините възстановиха равенството чрез Обафеми Мартинс. Головете продължаваха да валят и в 64-ата минута Абу Диаби проби през центъра на отбраната на домакините и с мощен удар преодоля Харпър. Крайното 3:1 за лондончани оформи Насри, който бе изведен от Робин ван Перси в наказателното поле и с диагонален удар опъна мрежата на домакините.